1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота лип. 11

Звіт співробітництво

 

Інформація про наукову та науково-технічну діяльність, що здійснювалась спільно з науковими установами Національної академії наук України та галузевих академій наук України та інших організацій


7 червня 2010 р. співробітники відділу філософсько-психологічних проблем українознавства взяли участь в організації та головуванні засіданням українсько-турецької філософсько-педагогічної конференції «Григорій Сковорода і Фетхуллах Гюлен: своєчасність традиції гуманізму», ініціаторами та організаторами якої стали Національна академія педагогічних наук України та Міжнародна організація «Платформа «Діалог Євразії».

20 жовтня 2010 р. підписано угоду про співпрацю з Інститутом української мови НАНУ.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №254 від 2 березня 2010 р. «Про внесення змін до Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів» та Наказу міністра освіти і науки України №199 від 11 березня 2010 р. співробітники Інституту української мови НАН України та Національного науково-дослідного інституту українознавства МОН України підготували проект типової програми кандидатського іспиту з української мови (за професійним спрямуванням) – «Українська наукова мова», його було затверджено Вченою радою ННДІУ та Інституту української мови НАНУ, з пакетом супровідних документів його подано на розгляд експертної комісії при МОНУ та ВАК.


Здійснювались заходи спільно з облдержадміністраціями або Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями та спрямовані на підвищення рівня ефективності роботи науковців для вирішення регіональних потреб.

Складено відповідні Угоди про співпрацю з:

- Центром інформаційних комп’ютерних систем АПН України,

- Центральним інститутом післядипломної освіти АПН України,

- Київським національним лінгвістичним університетом,

- Київським національним університетом імені Тараса Шевченка,

- Донецьким національним університетом,

- Таврійським національним університетом ім. В.І. Вернадського,

- Міністерством освіти і науки АР Крим,

- Донецьким обласним управлінням освітою,

- фактично з усіма обласними ІППО.

 

Є попередні домовленості про участь у проектах ННДІУ отримано від Харківського, Львівського, Тернопільського, Чернівецького державних університетів.

Отримано пропозицію щодо співпраці у галузі сертифікації української і російської мов від Санкт-Петербурзького державного університету.

23 лютого 2010 року в 323 Міжнародній школі-гімназії з поглибленим вивченням англійської мови (м.Київ) заступником директора з науки, к.філос.н., доц. Кононенком Т.П. був проведений семінар «Інноваційні технології у викладанні» для вчителів і директорів шкіл Дарницького району під керівництвом Головного управління освіти м. Києва.

У Тернополі 14-17 квітня 2010 року у приміщенні виставкового залу кінотеатру «Перемога» відбувся Перший Всеукраїнський книжковий фестиваль «ДЖУРА-фест», організатором якого є видавництво «Джура». У рамках фестивалю делегація ННДІУ презентувала діяльність Інституту, зустрілись із студентами та професорсько-викладацьким складом ВНЗ м.Тернополя (Тернопільський педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя). Відбулись зустрічі керівництва ННДІУ: директора ННДІУ, д.філол.н., проф., акад. Кононенка П. П. і заступника директора з наукової роботи, к.філос.н., доц. Кононенка Т. П із головою облдержадміністрації Сухим Я., головою Тернопільської обласної ради Кайдою О. та мером міста Заставним Р.

Здійснюється співпраця з Національною бібліотекою України ім. В.І.Вернадського (передача на збереження до зібрання «Наукова періодика України» електронних копій журналів «Українознавство» згідно з вимогами бібліотеки), а також інформаційна співпраця з Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України (внесення журналу «Українознавство» в реферативну базу «Україніка наукова»).

Упродовж 2010 р. працівниками інституту були створені українознавчі блоки інформації на Інтернет-сайті електронної енциклопедії «Вікіпедія» та на Інтернет-сайті «Освітній портал».

Кримською філією ННДІУ підготовано, занесено у базу даних і розміщено на сайті Кримської філії ННДІУ 658 Мбайт українознавчої інформації – наукових праць класиків та сучасних вчених – українознавців, якою користувалися у 2010 році 303824 користувача з 67 країн світу.

У рамках НДКР "Українознавчий вимір наукової та інноваційної діяльності в гуманітарному просторі України", завдяки авторської програмі (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 22903, дата реєстрації 28.11.2007; автори: Смолов О.О., Кононенко Т.П., Лукашенко В.В., Земляков О.С.) "Електронна анкета" та авторській технології ННДІУ комплексного анкетування, на грудень 2010 року проведені соціологічні опитування з різних напрямків діяльності ННДІУ. В опитуваннях взяли участь 37 652 респондентів, у тому числі в 2010 р. у межах дослідно-експериментальної роботи за темою "Моделювання освітнього середовища закордонних українських навчальних закладів" на базі Міжнародної української школи 1965 респондентів (учнів, батьків,вчителів, представників громадськості) з України, США, Греції, Іспанії, Італії, Португалії,Туреччини, Франції, Чехії, Канади.

З метою відпрацювання оптимальних складових загальнодержавної стандартизованої сертифікаційної системи якості рівнів володіння україномовною комунікативною, українознавчою компетенціями в системі безперервної освіти у 2010 році розпочато підготовку наступних матеріалів:

Документація на отримання патенту «Спосіб загальнодержавного сертифікаційного визначення якості рівнів володіння українською мовою засобами інформаційних технологій» Автори: Кононенко П.П., Кононенко Т.П., Лукашенко В.В., Смолов О.О. Орієнтовне завершення – грудень 2011 р.

- Документація на отримання авторського свідоцтва на твір – Універсальний освітній програмний комплекс «KSL» (УОПК «KSL»). Автори: Кононенко Т.П., Лукашенко В.В., Смолов О.О. Орієнтовне завершення – грудень 2011 р.

- Документація на отримання авторського свідоцтва на твір «Технологія генерації унікальних варіантів лінгводидактичних тестів з фіксованою кількістю комп’ютерних тестових завдань». Автори: Лукашенко В.В., Смолов О.О., Свідзинський В.А. Орієнтовне завершення – грудень 2011 р.

У 2010 році підготовлена і знаходиться у процесі реєстрації документація на отримання авторського свідоцтва:

– Твір «Електронний посібник з тематичного, поточного, рубіжного, підсумкового контролю та самоконтролю учнів, абітурієнтів та студентів з біології» (скорочена назва «Електронний посібник з тестування біології»).

Співробітники відділу історичних пам’яток використовують вітчизняні та зарубіжні інформаційно-довідкові ресурси всесвітньої мережі інтернет, які структурно об’єднуються в такі групи: сайти бібліотечних та науково-дослідних закладів. Зокрема: сайт Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Інституту історії України НАН України, Інституту історії НАН Бєларусі, Інституту російської історії Російськой академії наук, Інституту історії Польської академії наук, Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, Російської державної бібліотеки, Українського історичного журналу, альманаху соціальної історії "Соціум", журналу соціальної історії "Одіссей" тощо. Інформаційне наповнення вказаних ресурсів використовується в частині доступу до електронних каталогів фондів збереження, ознайомлення із он-лайн публікаціями наукової продукції, базами даних новітніх видань, інформації щодо участі у наукових конференціях, конгресах тощо.

 

 
© Всі права захищені
test