1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

День слов’янської писемності і культури

Day of Slavic Writing and Culture

Every year on May 24, many Slavic countries solemnly glorify Saints Equal-to-the-Apostles Cyril and Methodius, the creators of the Cyrillic alphabet and the Old Slavic language, which is the common ancestor of the Slavic languages.

Щорічно 24 травня в багатьох слов’янських країнах урочисто прославляють святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців кириличного алфавіту і давньослов’янської мови, яка є спільним предком слов’янських мов.

Згідно з Указом Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 24 травня в Україні відзначається День слов’янської писемності і культури.

Кирило в IX столітті створив слов’янську абетку на основі грецької, яку, щоб передати фонетичні особливості слов’янської звукової системи, суттєво змінив, доповнивши новими буквами, запозиченими з глаголиці. Цей алфавіт поширився у східних і південних слов’ян, отримавши в честь засновника назву «кирилиця». На основі кирилиці створені абетки слов’янських мов: української, білоруської, болгарської, македонської, сербської, чорногорської.

Вітаємо всіх українців з Днем слов’янської писемності і культури. Вшанування пам’яті слов’янських просвітителів та провідників християнства засвідчує, що Україна є невід’ємною частиною великої європейської родини.


 
© Всі права захищені
test