1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Відзначення Всесвітнього дня вишиванки

World Vyshyvanka Day Celebration

Today, on May 18th, staff of the Research Institute of Ukrainian Studies joined the celebration of World Vyshyvanka Day.

Сьогодні, 18 травня, співробітники Науково-дослідного інституту українознавства долучилися до відзначення Всесвітнього дня вишиванки. Цей день був започаткований ще 2006 року, але з того часу розрісся спочатку до всеукраїнської, а тепер і міжнародної події.

Хоча вишиванки є у багатьох народів світу, саме розмаїття і багатобарвність української традиційної вишивки допомогли здобути впізнаваність України і українців у всьому світі. Це особливо актуально сьогодні, коли Україна отримує допомогу від всього демократичного світу. Вишивка стала етнокультурним кодом народу, і в ці непрості часи єднає тисячі українців як всередині України, так і змушених через війну перебувати за кордоном.

Однак одягаючи у цей весняний день вишиванку, українці відчувають не лише єднання, а й отримують естетичне задоволення від споглядання небуденних образів співгромадян.

Науковці Інституту українознавства щодня працюють над поширенням українських культурних цінностей та нашої ідентичності, всесвітньо відомим втіленням якої є вишиванка. Так, через тиждень в стінах Інституту відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми ідентичності культурної спадщини України в умовах російсько-української війни та у повоєнний період», метою якої є підтримка і розвиток інтелектуального потенціалу України і збереження культурної спадщини українського народу.

Тож відзначення Дня вишиванки є одним із акордів буденної праці свідомих українців, яка допомагає українству перемагати столітні імперські наруги.

Тому сьогодні науковці нашої установи, одягнувши вишиванки практично з усіх регіонів України, разом з усіма науковими і освітніми колективами України долучилися до відзначення Всесвітнього дня вишиванки і зробили на згадку пам’ятне групове фото на ганку Інституту українознавства.

До святкування з нагоди Дня вишиванки приєднались також керівники філій Інституту за кордоном зі США, Ірландії, Швеції, Німеччини, Швейцарії, Йорданії, Великої Британії та Нідерландів. В середовищі діаспори це свято винятково духовне. Бо воно навіює спогади про Україну, посилює ностальгію за рідним краєм. Також в цей день керівник філії Сергій Шумило провів духовну акцію спільно з українською діаспорою у центрі м. Ексетер (Великобританія) за Україну, українських воїнів та перемогу у війні.


 
© Всі права захищені
test