1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Вечір сучасної української поезії в Сієні

An Evening of Modern Ukrainian Poetry in Siena

On April 18, 2023, a presentation of a collection of Ukrainian poems translated into Italian by Alessandro Achilli was held at the University for Foreigners of Siena (UNISTRASI) with the support of the Research Institute of Ukrainian Studies of the MESU and the direct participation of the official representative of the Institute in Italy, Vitalii Shumylo.

18 квітня 2023 р. у стінах Університету для іноземців міста Сієна (UNISTRASI) за підтримки Науково-дослідного інституту українознавства МОН України та безпосередньої участі офіційного представника Інституту в Італії Віталія Шумила пройшла презентація збірки українських поезій в перекладі на італійську Алессандра Акіллі.

Презентацію очолила професорка Університету для іноземців Джулія Маркуччі, яка провела бесіду з перекладачем збірки про українську поезію та особливості перекладу італійською. Представництвом Інституту українознавства були організовані двомовні читання українських віршів італійськими студентами, які з 2022 навчального року вивчають в UNISTRASI українську мову. Звучання українських віршів та їх перекладів супроводжувалося презентацією, яка знайомила відвідувачів із видатними українськими поетами.

У читаннях взяли участь українські вчені, які зараз перебувають в Італії та працюють тут як запрошені професори: Володимир Ричка, Вікторія Величко, Світлана Шуміло.

На завершення поетичного вечора представництво Інституту підготувало музичні номери: українськими учнями музичного ліцею Сієни було виконано два твори композитора Миколи Лисенка: «Ніч яка місячна...» та «Боже великий, єдиний, нам Україну храни…».

Після презентації відбулася дружня бесіда з італійськими перекладачами з української мови, намічені подальші шляхи співробітництва в галузі поширення в Італії знань про українську літературу та культуру.


 
© Всі права захищені
test