1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Лекція в Ексетерському університеті

Lecture at the University of Exeter

At the University of Exeter, which is among the ten most prestigious higher education institutions in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the head of the branch of the Research Institute of Ukrainian Studies of MESU in Exeter organized a discussion on March 13, 2023, on the topic "Russia's war against Ukraine: background and causes of disagreements and conflicts".

В Ексетерському університеті, який входить до десятки найпрестижніших закладів вищої освіти Сполученого Королівства Великобританіі та Північної Ірландії, керівником філії науково-дослідного Інституту українознавства МОН у Ексетері 13 березня 2023 р. організовано обговорення на тему "Війна росії проти України: передісторія та причини розбіжностей та конфліктів".

Організаторами заходу виступили Department of Languages, Cultures, and Visual Studies, University of Exeter, а також представництво Науково-дослідного інституту українознавства МОН України у Ексетері та Інституту історії України НАН України.

В рамках заходу перед британськими викладачами та студентами Ексетерського університету, які вивчають славістику та культуру Східної Європи, виступив д-р Сергій Шумило – заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, доктор теології, запрошений науковий співробітник Ексетерського університету, керівник філії науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України в Ексетері та науковий співробітник Інституту історії України НАН України, директор Міжнародного інституту афонської спадщини та доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України.

Під час заходу д-р Сергій Шумило прочитав для присутніх лекцію з історії України та розповів про багатовікову боротьбу українців за свою національно-культурну ідентичність та державну незалежність від росії. Під час лекції було зроблено особливий акцент на загальнопоширених на Заході російських імперських наративах, стереотипах та ідеологемах, під впливом яких західні люди часто помилково сприймають Україну як частину росії. Як наголосив український вчений, "в академічному середовищі на Заході, зокрема й у Великобританії, досі події в Україні сприймаються через певну призму російських наративів, які росія поширювала та пропагувала протягом не одного століття. Війна, яку розпочала росія проти України, стала поштовхом для багатьох, щоб усвідомити хибність такого сприйняття. Проте відсутність тут протягом багатьох десятиліть цілеспрямованої, послідовної та багатогранної просвітницької роботи з боку України, неналежне ставлення нашої влади до освіти і науки, до підтримки українознавчих студій та просування українських наративів в демократичних країнах Заходу, природньо призводило до виникнення певного вакууму, який за підтримки з росії активно наповнювався протилежним змістом". Як наголосив С. Шумило, "фактично, нам тепер по новому необхідно донести західній аудиторії, зокрема академічній, знання про Україну. На це мають бути спрямовані зусилля та ресурси як держави, так і українського наукового співтовариства. Необхідно підтримувати та відкривати центри україністики при всіх престижних західних вузах, де виховуються майбутні еліти європейських країн. Це довготривала робота, якій Українська держава має приділяти значно більшої уваги, ніж це було до війни. Адже ця війна не тільки за території, а й не в останню чергу за свідомість людей та за цивілізаційні цінності. І на цьому фронті Україна не має права програти так само, як і на полях бойових дій".


 
© Всі права захищені
test