1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Заступник директора НДІУ П.П.Гай-Нижник взяв участь у Круглому столі "Дерусифікація – декомунізація – деколонізація: Монументальне мистецтво"

Захід відбувся онлайн 18 травня 2022 р. у межах серії публічних обговорень, які проводять Український інститут національної пам'яті разом із Міністерством культури та інформаційної політики України у відповідь на хвилю перейменувань назв і демонтажу символіки, пов’язаних з Росією як державою-агресором, та дискусій, що її супроводжують.

Ця своєрідна нарада експертів була присвячена символіці, пам'яткам та монументальному мистецтву. Одна з цілей циклу обговорень – щоб наслідком запиту на зміни в публічному просторі було також переосмислення історії нашої країни у період, коли вона входила до складу Російської імперії та Радянського Союзу.

Науково-дослідний інститут українознавства МОН України представляв заступник директора, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник. У заході також взяли участь: міністр культури та інформаційної політики О.Ткаченко, голова Українського інституту національної пам'яті А.Дробович, міський голова Львова А.Садовий, декан історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка І.Патриляк, професор Ужгородського національного університету Ф.Шандор, директор Харківського видавництва "Фоліо" О.Красовицький, директор музею Вінниці О.Федоришен, голова Закарпатської обласної організації НСПУ В.Кузан, мистецтвознавиця Є.Моляр, краєзнавець С.Широчин, культурологиня Г.Циба, головна редакторка сайту Your Art А.Калита, культуролог Л.Марущак, директор Музею Другої світової війни Ю.Савчук, голова Дрогобицької міської ради Т.Кучма та інші. Модератором Круглого столу був громадсько-політичний діяч О.Доній

Одним з підсумків роботи наради стало рішення створити і започаткувати роботу спеціальної дорадчої експертної комісії при міністрові культури та інформаційної політики Україні.


 
© Всі права захищені
test