1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

PDF Друк E-mail

Вийшли друком спогади Лонгина Цегельського «Битва за Соборність: від легенди до правди»

Видавець Олексій Бешуля опублікував книгу спогадів державно-політичного діяча і дипломата Лонгина Цегельського, науковим редактором і автором коментарів до яких став Павло Гай-Нижник. Заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства, доктор історичних наук П.П.Гай-Нижник у якості передмови до спогадів написав також і життєпис їх автора: «Лонгин Цегельський – патріот, націонал-демократ, соборник» (С.7–42).

Як зазначається в анотації видання: «Серед творів діячів Перших національно-визвольних змагань важко знайти когось не інфікованого марксистськими доктринами. Хіба Скоропадський чи Міхновський… Однак перед Вами спомини Лонгина Цегельського і тут точно сто відсотків державництва та нуль – соціалістичних експериментів.

Листопадовий зрив. Бої за Львів. Хитросплетіння дипломатичних перемовин. Зустрічі з Гетьманом та Директорією. Прагнення до соборності українських земель. Спроби відкласти на потім усі внутрішні питання та протиріччя. Непримиримість щодо більшовиків. Десятки тем і сотні епізодів, що допоможуть зрозуміти чому у 1917–1921 роках українцям не вдалося здобути власну державу на уламках двох імперій.

«Битва за Соборність: від легенди до правди» – книга, що цілковито занурить у події сторічної давнини та дасть відповіді на багато питань “чому”».

Цегельський Л. Битва за Соборність: від легенди до правди. – К.: Видавець Олексій Бешуля, 2021. – 416 с.


 
© Всі права захищені
test