1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця серп. 19

PDF Друк E-mail

Презентація ХХІІ випуску наукового щорічника «Україна дипломатична»

14 грудня 2021 р. у Медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв (ГДІП) відбулася презентація ХХІІ випуску наукового щорічника «Україна дипломатична». Захід розпочався зі спеціального вітального відеозвернення Міністра закордонних справ України, голови редакційної ради щорічника Дмитра Кулеби. Урочисту естафету підхопили Надзвичайні і Повноважні Посли України: в Державі Кувейт Олександр Балануца та в Чеській Республіці Євген Перебийніс.

Серед спікерів були Володимир Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол, Міністр закордонних справ (2007-2009); Павло Кривонос, генеральний директор Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв»; Елена Летісія Мікусінскі, Надзвичайна і Повноважна Амбасадорка Аргентинської Республіки в Україні та Бруно Коссанель, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Французької Республіки в Україні, а також Надзвичайні і Повноважні Посли: Федеративної Республіки Бразилія в Україні Нортон де Андраде Мелло Рапеста, Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ноель І. Хохар, Палестини в Україні Хашем Даджані, Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні Салем Ахмед Аль-Каабі та заступник Посла, перший радник Посольства Французької Республіки в Україні Брюно Коссанель. Заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, як багаторічний член редколегії та співавтор видання, також був вкотре учасником урочистого заходу, що традиційно відбувається напередодні Дня працівника дипломатичної служби України.

Серед авторів 22-го тому «України дипломатичної» – Міністр закордонних справ України, посли Бельгії й Бразилії, Естонії, Марокко, ОАЕ, Палестини, Судану, Узбекистану, амбасадорка Аргентини, голова представництва МОМ в Україні, ветерани дипломатичної служби й Надзвичайні та Повноважні Посли України за кордоном, а також сучасні українські історики й політологи.

У цьому випуску щорічника Павло Гай-Нижник представлений своїм дослідженням про зовнішньополітичні аспекти в ідеологічній концепції ОУН(б) в період від часу зміни становища і співвідношення сил на Східному фронті Другої світової війни у 1943 році та її трансформація протягом наступних повоєнних десятиліть до переддня відновлення Україною своєї державної незалежності. Розкрито геополітичні розрахунки ОУН на збройне протистояння між СРСР та союзними США і Великобританією, початок пошуку співпраці Організації з західними демократіями, ставлення до загрози атомної війни тощо. Проаналізовано бачення Проводом ОУН(б) геостратегічного місця майбутньої Української Держави на міжнародній арені й, зокрема, на пострадянському просторі та на карті Центрально-Східної Європи. Висвітлено бачення ролі та місця незалежної України у міжнародній політиці, зокрема, й про можливі військово-політичні блоки, ролі України в ООН, ставлення до перспективи утворення Об’єднаної Європи, війни в Афганістані, національно-визвольних рухів і Холодної війни, а також щодо розвалу Радянського Союзу, відновлення Україною державної незалежності та її місця у пострадянскому і європейському просторі тощо.

«Україна дипломатична» – унікальне видання, на сторінках якого висвітлюється проблематика міжнародного життя України і світу. До 22-го випуску ввійшло 54 публікації: наукові розвідки про сучасний стан та історію міжнародних відносин, інтерв’ю, спогади, рецензії, публіцистика, статті іноземних і українських дипломатів, висвітлено нагальні питання сучасної дипломатії. Обсяг видання – 888 сторінок тексту українською й англійською мовами.


 
© Всі права захищені
test