1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця серп. 19

PDF Друк E-mail

Презентація монографії Павла Гай-Нижника «Україна: фінанси і політика (1917–1922 рр.)»

28 серпня 2021 р. в рамках Київського міжнародного книжкового арт фестивалю у виставковому центрі «Akko Internationale» у Києві відбулася презентація монографії доктора історичних наук, заступника директора Науково-дослідного інституту українознавства Павла Гай-Нижника «Україна: фінанси і політика (1917–1922 рр.)» (Київ: Саміт-книга, 2021. 808 с.: іл.)

На заході були присутні вчені, видавці, політики. В обговоренні, зокрема, взяли участь президент фонду «Культурні новації», меценат і депутат Київської міської ради В.Трубіцин, директор видавництва «Саміт-Книга» І.Степурін, народний депутат України VI і VII скликань О.Доній, надзвичайний і повноважний посланник України, дипломат і письменник С.Борщевський, літературознавець і головний редактор найстарішого літературного журналу «Всесвіт» Д.Дроздовський, мистецтвознавець П.Нестеренко, дослідник історії Києва С.Широчин, президент Асоціації розповсюджувачів преси О.Бабанський, СЕО Благодійного Фонду Девіда Лінча у Східній Європі, директор компанії «Студія “Золоте Руно”» і продюсер Д.Овечкін, директорка Книжкового лабіринту «Моя книга» І.Парай, меценат С.Мартинюк та інші.

Автор монографії на основі широкого спектру документальних джерел та матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наукового обігу, висвітлює історію відновлення української державності у 1917–1922 рр. у спектрі становлення і провадження урядами УНР та Української Держави (Центральної Ради, Гетьманату та Директорії) внутрішньої та зовнішньої фінансової політики в складних умовах революційних перетворень в країні та соціально-політичних потрясінь тієї доби. Дослідження збагачує знання з історії не лише фінансової політики України у 1917–1922 рр., але й висвітлює певні нові, невідомі досі, аспекти Української революції та національного державотворення, руйнує упередження щодо другорядності стану національної грошової системи і фінансової політики в долі державного утворення в часи соціальних і революційних потрясінь та військових дій, зображує її високий рівень впливу на життєспроможність державного організму. У книзі не лише аналізується всебічний перебіг становлення фінансового господарства країни, але й реконструюється генезис української грошової системи і фінансової політики, відтворюються основні тенденції й особливості їх розвитку, форми організації, персоніфікується внесок політичних та державних діячів на спосіб урядової фінансової політики тощо.

Для істориків, економістів, дослідників фінансово-економічної думки, а також широкого загалу читачів, що цікавляться історією українського державотворення.


 
© Всі права захищені
test