1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

PDF Друк E-mail

МОН підтримало дослідження історії української громади Криму

Міністерство освіти і науки України офіційно затвердило науковий проєкт «Громада українців Криму: формування, стан, перспективи і асиміляційні загрози (кін. ХVIII – поч. ХХІ ст.)», який був розроблений з ініціативи члена Крайової Ради Українців Криму Андрія Іванця у Науково-дослідному інституті українознавства.

«Вивчення ще й досі системно не дослідженої історії української громади Криму, яка сьогодні нараховує понад пів мільйона осіб і є другою за чисельністю в регіоні, є важливим науковим завданням. Його актуальність зросла через дії держави-агресора – Росії, яка після окупації Криму створює системні умови для поступової ліквідації української громадянської та етнічної ідентичності у кримчан, здійснює шалений інформаційно-психологічний тиск на кримських українців, дискримінує українську етнічну спільноту загалом. У 2016 році Всесвітній конгрес українців звертався до органів влади України з ініціативою розпочати системне вивчення минулого та сьогодення українців Криму. НДІ українознавства на виконання цього рішення розробив проект науково-дослідної роботи, але у 2017 році Міністерство освіти і науки його не підтримало. Тоді експертам міністерства, на мою думку, забракло розуміння того, що інформаційна підтримка дискримінованої окупантами української громади Криму є конституційним обов’язком держави. Минулого року НДІ українознавства вдруге подало на конкурс МОН України науковий проєкт «Громада українців Криму: формування, стан, перспективи і асиміляційні загрози (кін. XVIII – поч. ХХІ ст.)», який розроблявся вченим-членом Крайової Ради Українців Криму. КРУК у спеціальному зверненні до міністерства підтримав проведення такого дослідження як такого, що має не лише наукову, а й суспільну значущість. Взаємодія КРУК, НДІ українознавства і органів влади дала позитивний результат – у березні МОН офіційно підтримало проєкт з дослідження минулого кримської громади українців. Думаю, це є також позитивним сигналом українцям, які перебувають у окупованому Криму, що на материку про них пам’ятають та прагнуть захищати їх інтереси», – зазначив Андрій Іванець, кандидат історичних наук, член КРУК.

Довідково. Планується, що науково-дослідну роботу «Громада українців Криму: формування, стан, перспективи і асиміляційні загрози (кін. XVIII – поч. ХХІ ст.)» будуть виконувати у Науково-дослідному інституті українознавства 5-6 науковців протягом 3 років. Її результатом має стати оприлюднення низки статей та монографічне дослідження з історії українців Криму за останні понад два століття.


 
© Всі права захищені
test