1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

PDF Друк E-mail

До 150-річчя А. Кримського вийшла в світ книга «Східні традиції державотворення»

24 грудня 2020 р. в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася презентація наукового збірника «Східні традиції державотворення», присвяченого 150-річчю від дня народження А.Кримського. У книзі вміщено матеріали, які висвітлюють життя і діяльність науковця, науковий доробок, формування ним наукової школи, дискусії, які точаться навколо його постаті. Окрему увагу привертають статті і матеріали, які розкривають процеси державного будівництва на Сході, зокрема пострадянському, взаємини України та Сходу.

Збірник формувався редакційною радою, до складу якої входить заступник директора НДІУ, д.і.н. Павло Гай-Нижник. До авторського колективу увійшли й співробітники НДІУ, зокрема: директор НДІУ, к.і.н. Сергій Наливайко з розвідкою про раджпутську культурно-історичну традицію або, якщо мовити ширше, особливий індійський феномен, відомий у науці як раджпутсько-джато-гуджарська історична спільність («“Раджпутський аргумент” у реконструкції етнічної історії Східної Європи (на прикладі Геродотової оповіді про походження скіфів)»; д.і.н. Павло Гай-Нижник, який у своїй статті дослідив українсько-перські, українсько-грузинські та українсько-турецькі взаємини під час Першої світової війни та української державності і національно-визвольної боротьби на початку ХХ ст. («Туреччина і Грузія як стратегічні партнери незалежної України у Чорноморському басейні та у південно-східному векторі української дипломатії (1917–1921 рр.)»); к.і.н. Андрій Іванець зі статтею про становище та суспільно-політичні процеси у Криму під час революційних і постреволюційних подій в Росії та Україні на початку ХХ ст. («До питання про політико-правовий статус Криму у візіях кримськотатарських, українських, російських та більшовицьких суспільно-політичних сил у 1917–1920 рр.»).

Збірник призначено як для науковців, так і для широкого загалу та усіх тих, хто цікавиться сходознавством та українсько-східними взаєминами.


 
© Всі права захищені
test