1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця вер. 24

PDF Друк E-mail

Реалізація дослідно-експериментальної роботи з упровадження українознавчих знань в освітній простір

На початку лютого 2020 року у рамках реалізації програми дослідно-експериментальної роботи з упровадження українознавчих знань в освітній простір України на базі Львівської української гуманітарної гімназії імені Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови відбулась всеукраїнська науково-практична конференція «Утвердження української національної ідеї в системі освіти як основи збереження національної ідентичності», в якій взяли участь директори закладів освіти України.

Мета конференції – поширити досвід роботи гімназії з упровадження українознавчих знань у систему діяльності закладів загальної середньої освіти України як основи збереження національної ідентичності.

Наприкінці конференції відбулось обговорення шляхів модернізації напрямів діяльності закладів освіти, взаємовпливів методологічного інструментарію українознавства та інших предметів, ефективного подання українознавчих знань через проведення інтерактивних занять, відвідування музеїв та здійснення пошуково-дослідницької діяльності, в яких від Науково-дослідного інституту українознавства взяла участь кандидат філософських наук, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Світлана Бойко.

У ході обговорення С. Бойко поділилася новими здобутками науковців НДІУ, висвітливши, зокрема, і останні доробки колег, серед яких збірка праць «Трансформація української національної ідеї» (Київ, 2019 р.), де зібрано праці 30 відомих українських істориків, філософів, політологів і культурологів, які дають власні відповіді на питання про те, як розвивалася «українська ідея», чому і на якому етапі вона загальмувала, що слід зробити, щоб «українська ідея» знову стала «українською мрією».

По завершенні конференції відбулася екскурсія містом з відвідуванням гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, яким опікуються душпастирі Центру військового капеланства Курії Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви.

Таким чином, досвід співпраці Науково-дослідного інституту українознавства і Львівської української гуманітарної гімназії імені Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови є перспективним і в майбутньому має залишатися одним із вагомих у поширенні україноцентричного знання про український світ.

Відділ освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ


 
© Всі права захищені
test