1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Круглий стіл «Формування соціокультурної компетентності учнів через вивчення народних звичаїв і традицій в освітньому процесі»

10 лютого 2020 р. співробітники Науково-дослідного інституту українознавства взяли участь у круглому столі на тему «Формування соціокультурної компетентності учнів через вивчення народних звичаїв і традицій в освітньому процесі», який було організовано для представників адміністрації закладів освіти Дарницького району м. Києва.

Захід відбувся на базі школи І–ІІІ ступенів №111 ім. С. Ковпака Дарницького району м. Києва, з яким НДІУ підписав договір про співпрацю у 2014 р.

У круглому столі взяли участь 59 учасників, серед яких були заступники директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти, директори центрів позашкільної освіти Дарницького району, начальник відділу позашкільної роботи управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації А. Рєка та інші представники управління освіти.

Завідувач відділу української філології, доктор філологічних наук А. Ціпко виступив з доповіддю на тему «Українська народна культура: світогляд, традиція, сучасність». У своєму виступі він звернув увагу на те, що кожна нація, кожен народ мають свої звичаї, традиції, обряди та свята, становлення яких відбувається протягом багатьох століть.

Головне завдання педагогів у виробленні соціокультурної компетентності учнів через вивчення народних звичаїв і традицій в освітньому процесі – це зосередження уваги на формуванні почуття національної гідності та самосвідомості.

Науковець детально висвітлив унікальність Позняків, зокрема, історичне місце та особливості побутування їх мешканців (житловий масив Позняки виник на місці однойменного давнього прикиївського села). Зауважено було роль позняківців та «сокорців» (мешканців сусідніх з Позняками села Осокорки) у збереженні української традиційної та київської духовної самості впродовж нелегкого для України ХХ ст.

Старша наукова співробітниця відділу освітніх технологій та популяризації українознавства, кандидатка філософських наук С. Бойко виступила із доповіддю «Міжнародний конкурс з українознавства як один із шляхів залучення учнівської молоді до пізнання особливостей української культури». Вона звернула увагу на нові праці співробітників НДІУ та нові надходження до електронної бібліотеки НДІУ, які можна використовувати під час здійснення науково-дослідної роботи.

Окремо зосередила увагу на тих заходах, в яких науковці НДІУ взяли участь упродовж 6 років співпраці зі школою І–ІІІ ступенів № 111 ім. С.Ковпака (дні науки, заходи, присвячені творчості Тараса Шевченка, літературні вечори, присвячені О.Страшенко, В. Стусу, щорічні храмові свята, виховні заходи, присвячені новорічно-різдвяним святам та ін.).

Після виступів доповідачів учасники круглого столу відвідали музей «Позняки», розташований у закладі освіти, та музей С. Ковпака. Директор школи І–ІІІ ступенів № 111 ім. С. Ковпака В. Юрченко розповіла про певні особливості їх створення та функціонування. Наприкінці заходу вона подякувала співробітникам НДІУ за участь у круглому столі, запросила їх на храмове свято, яке відбудеться 28 серпня 2020 р. у закладі освіти, та запропонувала продовжити співпрацю у майбутньому.

Начальник відділу позашкільної роботи управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації А. Рєка запропонувала А. Ціпку написати окрему працю, присвячену Познякам, висвітлити в ній особливості побутування їх мешканців.

 

Світлана Бойко, старша наукова співробітниця відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ


 
© Всі права захищені
test