1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок трав. 23

PDF Друк E-mail

Член Вченої ради НДІУ у День Соборності розповів про значення свята на зібранні поліції Донецької області

22 січня у Маріуполі на урочистому зібранні в приміщенні Головного управління Національної поліції в Донецькій області член Вченої ради Науково-дослідного інституту українознавства Андрій Іванець виступив із доповіддю про процеси об’єднання УНР і ЗУНР у єдину державу у 1918–1919 рр., значення цієї історичної події та ідеї Соборності для сьогодення.

Захід було організовано з ініціативи ГО «Українська Ініціатива» за всебічного сприяння та підтримки ГУНП України в Донецькій області. У ньому взяло участь кілька сотень правоохоронців.

«Проголошення Універсалу Соборності 22 січня 1919 року, якби потім не розвивалися події, стало одним із найбільших досягнень Української революції 1917–1923 рр., знаковою подією в тисячолітній історії України-Руси загалом, адже засвідчило бажання українців жити в єдиній незалежній державі. А актуальність ідеї Соборності під час агресії Росії проти нашої країни лише зросла, адже ворог намагається не тільки захопити українські землі, а й підірвати єдність українського суспільства, посіяти розбрат і зневіру», вважає кандидат історичних наук А. Іванець. Він розповів, що організовував виставку на честь Дня Соборності України в одному з музеїв Сімферополя у січні 2014 року і висловив надію, що з часом такі заходи знову проходитимуть у Криму, Донецьку і Луганську.

Присутніх на урочистому зібранні привітали начальник ГУНП в Донецькій області полковник поліції Василь Остапчук і екс-голова сектору реінтеграції Криму і Донбасу Мінінформполітики України, радник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Віктор Литвінов. Голова правління «Української Ініціативи» Юрій Косенко розповів про перебіг Визвольних Змагань 1917–1921 рр. на Донбасі. Також він презентував нову книгу «Літопис українського Донбасу. Донбас у 1921–1941 рр.» та 3 документальних відеоролики, виготовлених на замовлення МІП України, присвячених добі 1917–1921 рр. на Донбасі. Після завершення урочистої частини заходу, з музичним привітанням виступили артисти з Чернігівщини Марина Гриб та Денис Степаненко.

Присутні правоохоронці змогли безкоштовно отримати різноманітні книжки, видані на замовлення МІП і привезені «Українською ініціативою», з українознавчої тематики.

Після урочистого зібрання гості з Криму, Києва і Чернігова змогли відвідати музей поліції, який розповідає про історію правоохоронних структур Донеччини, зокрема, про поліцейських, загиблих під час захисту Батьківщини від агресії Росії. Заклад розташовано поруч із будівлею правоохоронців, понівеченою під час нападу окупаційних військ у 2014 р.

Проводжаючи члена Вченої ради НДІ українознавства, заступник начальника ГУНП в Донецькій області В. Остапчук подякував за участь у заході і запропонував науковцю продовжити співпрацю.


 
© Всі права захищені
test