1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок бер. 20

PDF Друк E-mail

«Школа патріотизму» зібрала молодь з різних регіонів України

У Києві 29 серпня – 1 вересня відбувся семінар-тренінг «Школа патріотизму» для молоді, під час якого навчали дієвому патріотизму та успішній реалізації національно орієнтованих ініціатив.

Основною метою проекту стало формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості молоді через посилення відповідальності за долю держави серед активної частини українського суспільства, вироблення вмінь та навиків аналітичної роботи.

Науково-дослідний інститут українознавства під час заходу представляла завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Науково-дослідного інституту українознавства Тетяна Бойко. Представляючи проект, вона відзначила необхідність виявляти власні національні цінності в своїй громадській діяльності, наповнюючи українознавчу тематику цікавими патріотичними національними проектами.

Організаторами події стали Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» за підтримки відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту.

Чотириденна програма для молоді з 23 областей України передбачала лекції з історії молодіжних громадських організацій, обговорення питань формування національної ідентичності та розвитку дієвого патріотизму. Під час спілкування про можливості і ризики інтернет-ресурсів молодь вчилася критично мислити та формувати навики аналітичної роботи, дізналася про діджиталізацію патріотизму. Зустрічі з відомими людьми дали змогу накреслити перспективи розвитку та зрозуміти законодавчі можливості досягнення національних пріоритетів.

Під час «Школи патріотизму» були представлені практичні кейси стратегічного планування, swot-аналізу, формування команди, роботи в соцмережах тощо. Тренінгові заняття в групах допомогли навчитися проектувати власні національно-патріотичні організації, визначати їх мету, стратегічні цілі, планувати роботу, розподіляти обов’язки, захищати власні позиції. Це дало можливість формувати активну громадянську позицію, почуття національної гідності та національної перспективи.

Поєднання базових лекцій про світогляд, національні цінності та пріоритети, інтерактивні обговорення в ході практичних занять представників з різних областей України, виділення конкретних способів формування національної свідомості (питання патріотизму в сучасному українському кіно, мілітарний монументалізм та ін.) сприятиме формуванню почуття патріотизму, активної громадянської позиції та особистої відповідальності за долю народу.

 

Тетяна Бойко, кандидат філософських наук, завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Науково-дослідного інституту українознавства


 
© Всі права захищені
test