1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Лише спільними зусиллями ми можемо створювати і поширювати новий українознавчий інноваційний продукт

30 серпня 2019 р. у рамках співпраці з Обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (відповідно до договору про співробітництво від 27 грудня 2016 р. № 23) Науково-дослідний інститут українознавства взяв участь у проведенні презентації 7-го тому творів Ольги Кобилянської, підготовленого авторським колективом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської за підтримки Українського культурного фонду (проект «Ольга Кобилянська та український культурний простір», який реалізовувався у рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт»).

За домовленостями з організаторами презентації Науково-дослідний інститут українознавства долучився до поширення інформації про захід та запросив до участі у ньому колег з Управління освіти Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації (відповідно до договору про співробітництво з НДІУ від 24 січня 2017 р. № 24) та з Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (відповідно до договору про співробітництво з НДІУ від 7 грудня 2016 р. № 21) з метою спільними зусиллями пропагувати українознавчий інноваційний продукт.

Українознавчий захід проходив в Українському домі в рамках книжкової виставки до Дня знань «Читай UA». У ньому взяли участь представники Українського культурного фонду, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, видавництва «Букрек», Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, Науково-дослідного інституту українознавства та інших установ та інституцій.

Від Науково-дослідного інституту українознавства виступила старша наукова працівниця відділу освітніх технологій та популяризації українознавства, кандидатка філософських наук Світлана Бойко. Вона звернула увагу на основну мету діяльності Науково-дослідного інституту українознавства, його співпрацю з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, спільну роботу з науковцями, освітянами і педагогами з усієї України щодо створення нового інноваційного українознавчого продукту та його поширення на освітянській ниві.

Окремо наголосила на значенні українознавства як науки та навчальної дисципліни для майбутнього України, звернула увагу на співпрацю НДІУ з такими установами, як Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, які зацікавлені проводити курси з українознавства для підготовки фахівців з різних спеціальностей.

Науковець зосередила увагу й на тісній співпраці Науково-дослідного інституту українознавства з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» освітянами, які допомагають впроваджувати науковий інноваційний продукт в освітню сферу. Світлана Бойко зазначила, що нині на такому актуальному українознавчому заході присутні представники від Управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації – Тетяна Лавренчук та від Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Оксана Матвійчук, які сприятимуть у поширенні отриманої інформації серед педагогів на вересневих українознавчих студіях та на курсах підвищення кваліфікації вчителів.

Під час заходу новий українознавчий інноваційний продукт – 7 томів творчої спадщини Ольги Кобилянської – представляв професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, член Національної спілки письменників України, завідувач кафедри української літератури філологічного факультету, лауреат премії ім. Дмитра Загули, доктор філологічних наук Володимир Антофійчук. У своїй промові він зосередив увагу на тому, що чернівецькі та столичні науковці неодноразово порушували питання про якнайповніше видання творів Ольги Кобилянської. Однак, на жаль, його з різних причин, у тому числі й політичних, не вдавалося довгий час розв’язати.

«На сьогоднішній день, нарешті, це вдалося зробити, – зазначив Володимир Іванович. Творчість Ольги Кобилянської у запланованих 10 томах подано як цілість на основі найнадійніших джерел – щоденників, автобіографій та листів, де подається інформація про те, за яких умов поставали тексти письменниці, яким був їхній шлях до читача тощо. Крім того, враховується і той факт, що впродовж понад столітньої рецепції спадщина Ольги Кобилянської зазнавала часткового замовчування й різноманітних купюр. Зокрема, зверталася увага на публіцистичні твори 1940–1941 років, сфабриковані й приписувані письменниці радянськими ідеологами. Їх неавтентичність доведена науково, і в десятитомнику їм відводиться окреме місце».

Після вступної промови Володимира Антофійчука з вітальними словами, словами вдячності та підтримки виступили: заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Сергій Гальченко; заступник директора з наукової роботи Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, академік, професор, доктор філологічних наук Микола Сулима; письменники Софія Майданська та Василь Фольварочний; професор кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології, доктор філологічних наук Сергій Лучканин та ін.

У кінці презентації Володимир Антофійчук передав до бібліотеки Науково-дослідного інституту українознавства всі 7 томів творів Ольги Кобилянської, які були представлені на заході, на знак співпраці та подальшої діяльності на благо України та української нації.

 

Світлана БОЙКО, старша наукова працівниця відділу освітніх технологій та популяризації українознавства, кандидатка філософських наук, завідувачка сектору організаційної культури та етики педагогічних працівників відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»


 
© Всі права захищені
test