1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок бер. 20

PDF Друк E-mail

Відкриття ХІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітних навчальних закладів

28 березня 2019 року у приміщенні Київської міської державної адміністрації відбулось урочисте відкриття ХІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учні 8-11 класів загальноосвітних навчальних закладів. Співорганізаторами Конкурсу виступили Науково-дослідний інститут українознавства та Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

Загалом у Конкурсі взяли участь 314 робіт дітей з усіх областей України. 4 учасники представляють Молдову та Туреччину. У другому етапі конкурсу перемогли 86 дітей, які й прибули в останні дні березня до Києва. Слід зауважити, що серед учнів є чимало тих, хто не вперше бере участь у Конкурсі та виборює перемогу!

Учасників конкурсу, а також їх вчителів і батьків привітали в.о. директора – заступник директора НДІ українознавства Віталій Терлецький, директор Креативної Міжнародної дитячої школи Оксана Буковська, голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Київській міській раді Юрій Сиротюк, представник Українського інституту національної пам’яті Анна Байкеніч, генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський, завідувач відділу Національного музею історії України та кобзар Тарас Силенко.

Віталій Терлецький наголосив на важливості та актуальності проведення Конкурсу, адже цьогоріч велась не проста боротьба за перемогу у Конкурсі, що свідчить про популярність, зацікавленість молоді у дослідженні свого краю, історичних подій минулого. Саме це надихає на подальші проведення подібних заходів для учнів.

Виступаючи на відкритті, генеральний директор НІМЗ «Биковнянські могили» Богдан Біляшівський наголосив на важливості відновлення історичної пам’яті, яка упродовж багатьох років свідомо знищувалась радянської владою. Він також звернув увагу на розмаїття тем та велику географічну представленість учасників конкурсу та побажав усім перемоги.

В перший день конкурсу учні написали письмову роботу та відвідали музеї міста Києва. Цікавими видалися екскурсії до Музею історії Києва, Музею української революції 1917–1921 рр. та у Верховної Ради України. Конкурс засвідчує, що українська молодь активна у власному пошуку правдивості подій минулого, проблем сучасності та перспектив майбутнього.


 
© Всі права захищені
test