1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок жовт. 04

VI Бандерівські читання: економічний націоналізм має стати основою державної політики

PDF Друк E-mail

VI Бандерівські читання: економічний націоналізм має стати основою державної політики

Провідні економісти, політики та очільники міст зібралися 1 лютого в м. Києві на Бандерівські читання. Захід, який цьогоріч проводять Науково-дослідний інститут українознавства та Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» уже вшосте, було присвячено темі «Економічний націоналізм та соціальна справедливість».

З вітальними словами до учасників VI Бандерівських читань звернулись очільники низки націоналістичних організацій: Олег Тягнибок – лідер ВО «Свобода», Богдан Червак – голова Організації українських націоналістів, Степан Брацюнь – голова Конгресу Українських Націоналістів, Андрій Тарасенко – лідер політичної партії «Правий сектор», а також ініціатор читань директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк.

Під час заходу обговорювались питання теорії і практики українського економічного націоналізму. Він має спонукати українців формувати таку економічну політику, яка сприятиме не лише розвиткові національної культури, зростанню могутності й багатства України, але й становлення самих українців власниками найбільшої частки фінансового капіталу та матеріальних і нематеріальних активів на своїй землі. Учасники ділилися досвідом успішного управління та обговорювали теорії розбудови економічно сильної національної держави.

Успішним досвідом управління з присутніми поділилися міські голови Тернополя, Хмельницького та Івано-Франківська – Сергій Надал, Олександр Симчишин та Руслан Марцінків. За час своєї каденції вони, маючи націоналістичний світогляд, зуміли показати ефективність в управлінні бюджетом та розвитку міста.

В рамках Бандерівських читань уже втретє проводився Всеукраїнський конкурс есе для молодих науковців. Тема цьогорічного конкурсу співзвучна з темою самих читань – «Економічний націоналізм як формула українського прориву».

За результатами оцінювання фахового журі, в яке входили доктори та кандидати економічних наук, науковці зі спеціалізацією історичних та філософських наук, було обрано переможців Конкурсу 2019 року. Ними стали Леонід Поляков (Запорізький державний медичний університет) з темою «Економіка України ХХІ ст.: де шукати національного інвестора?», Олександр Чупак (Селкірк Коледж, Канада) з темою «Політика України щодо імміграції: загрози, можливості та світовий досвід» та Еліза Асланова (студентка Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка) з темою «Економічний націоналізм VS Економічний патріотизм: дві площини національного інтересу».

Під час VI Бандерівських читань відбулося офіційне нагородження переможців.


 
© Всі права захищені
test