1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

PDF Друк E-mail

Лекція про національно-визвольні змагання 1917–1921 рр. у ЗОШ І-ІІІ ст. №132

30 листопада в актовій залі ЗОШ І-ІІІ ст. № 132 на виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 р. № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 рр.» з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, творців національної державності та військової звитяги захисників рідної землі, на запрошення заступника директора з виховної роботи Оксани Орестівни Кузів та вчителя історії Ольги Ярославівни Видаш науковий співробітник відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства Сергій Губський для учнів 10-х і 11-х класів цієї школи провів змістовну лекцію, присвячену основним етапам національно-визвольних змагань 1917–1921 рр. та здобуткам і прорахункам на шляху реалізації завдань української революції. С. Губський акцентував увагу на тому, що в цей час український народ уперше в ХХ ст. створив власну суверенну національну державу з усіма належними атрибутами: територією, кордонами, державними символами, органами влади, військом, власною грошовою одиницею, державною мовою. Створенням та розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави та Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Доповідач звернув увагу, що вперше після століть бездержавності 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулося об’єднання (Акт злуки) в одну соборну державі двох українських державних утворень – УНР і ЗУНР, а незадовго до цього 1 грудня 1918 у Фастові було укладено «передвступний договір» між Директорією УНР і РДС ЗУНР про наступну Злуку обох республік в одну велику державу. Сторіччя цих подій ми відзначаємо в наш час.

Досвід боротьби за самостійну соборну Україну на поч. ХХ ст. відіграв вагому роль у подальшій визвольній боротьбі українського народу. Здобутки Української революції 1917–1921 рр. та причини її поразки мають стати важливим історичним уроком для суспільно-економічної розбудови та збройного захисту від російської агресії сучасної України.

О. Кузів від імені адміністрації та учнів школи висловила вдячність С. Губському за цікаву й змістовну лекцію та побажала подальших успіхів у важливій та почесній справі дослідження української історії.


 
© Всі права захищені
test