1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

Відкриття фотовиставки «Військові капелани на фронті московсько-української війни»

PDF Друк E-mail

Відкриття фотовиставки «Військові капелани на фронті московсько-української війни»

Виставку відкрили директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко та капелан, учасник бойових дій, заступник командира Підрозділу Військових Капеланів по роботі з особовим складом Ігор Скрицький.

Метою виставки є визнання внеску церков України через служіння військових капеланів у підвищення обороноздатності держави, показ їхніх здобутків у духовній та морально-психологічній підтримці особового складу Збройних сил України, а також висвітлення героїчної сторінки в історії української церкви в добу військових капеланів-добровольців, які несли або продовжують нести душпастирське служіння військовослужбовцям на лінії зіткнення, зростання авторитету церкви, зокрема через цю експозицію, що надзвичайно важливо з огляду на навалу аморальності, яка здійснюється на українське суспільство останнім часом.

У своєму виступі директор НДІУ Богдан Галайко зазначив: «Виставка приурочена до Дня захисника України. Сьогодні як ніколи важливо підтримувати нашу армію, працювати над її українським наповненням. У наш час тішить те, що до українського війська повертається інститут капеланства. Завдяки українізації війська, трансформації мислення та підняттю бойового духу вояків впевнений, що Україна переможе у війні з російським агресором!».

«Особливістю фотовиставки є те, що світлини не постановочні, а були зроблені на лінії зіткнення у Донецькій області під час проведення служіння переважно на фотокамери мобільних телефонів бійцями або іншими капеланами, тобто є доволі рідкісними», – зауважив пан Ігор.

Військовий капелан Ігор Скрицький проходив службу у Мар’їнці, Первомайському, Пісках, Водяному, Павлополі, Тоненькому, Костянтинівці та ін.

Виставка триватиме до 5 грудня 2018 р.


 
© Всі права захищені
test