1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа серп. 17

PDF Друк E-mail

Другий міжнародний міждисциплінарний воркшоп Imaginary Borderlands: ‘Othering’ and ‘Domestic Others’ on Post-Soviet Frontiers

Другий міжнародний міждисциплінарний воркшоп Imaginary Borderlands: ‘Othering’ and ‘Domestic Others’ on Post-Soviet Frontiers ("Уявне пограниччя: «іншування» та «свої чужі» на пострадянських фронтирах") відбувся у Києві з 21 по 22 червня 2018 р. Організовуючи семінар, ми дотримувалися декількох головних цілей: привернути суспільну увагу до гострої проблеми «іншування» в Україні та загалом, на пострадянському просторі; обговорити етичні питання етнографічних польових досліджень у стигматизованих спільнотах та серед «своїх чужих» (етнічні та релігійні меншини, маргіналізовані верстви суспільства тощо); сприяти розвитку якісних досліджень в українських гуманітарних науках та загалом популяризувати культурну антропологію в Україні.

Цільова група семінару охоплювала молодих учених з різних академічних дисциплін та громадських активістів (12 учасників) з України, Польщі, Словаччини, Росії, Великобританії та Німеччини. Крім того, у роботі воркшопу взяли участь троє лекторів (Польща, Великобританія, Японія) та четверо дискутантів (США, Німеччина, Україна). Дводенний англомовний воркшоп був структурований наступним чином: кожний день відкривався програмною лекцією з обговоренням, після чого відбувалося по два панельні засідання з трьома доповідями в кожному з них.

Першу лекцію "Новий дискурс пограниччя та його неоднозначність" прочитав соціолог Томаш Зарицький, професор, директор Інституту соціальних досліджень ім. Роберта Зайонца, Варшавський університет, Польща. Перша панель "Гетеротопія та місто: "інші" простори в пострадянських містах" складалася з трьох доповідей, виголошених Олександрою Гайдай (Україна), Дарією Анцибор (Україна) та Дагмар Задразіловою (Великобританія). Дискутантом ціє панелі виступав доктор Йенс Адам, антрополог з Інституту європейської етнології Гумбольдтського університету Берліна, Німеччина. Друга панель "Невидимі кордони та уявні інші в посткомуністичних ієрархіях знань" складалася з доповідей, виголошених Матеєм Бутко (Словаччина), Юстиною Шиманською (Польща), Ігнацієм Юзвяком (Польща). Презентації на цій панелі обговорювала докторка соціологічних наук Юлія Сорока, професорка кафедри соціології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Україна. Логічним завершенням першого дня стала лекція «Концепція безпеки людства» Дініла Пушпалала, професора міжнародної політики з ресурсів та безпеки людини з університету Тохоку, Японія.

Наступного дня воркшоп відкривався лекцією "Неоднозначність та ясність на грузинсько-турецькому кордоні", яку прочитав антрополог Матійс Пелкманс, професор факультету антропології Лондонської школи економіки, Великобританія. Перша панель “Конструюючи нові ідентичності, переглядаючи радянські тягарі: від Центральної Азії до Східної Європи” складалася з трьох доповідей, представлених Ельжбєтою Ользацькою (Польща), Юлією Андрєєвою (Росія) та Яною Волковою (Україна). Ця панель обговорювалася антропологинею Кетрін Ваннер, професоркою релігієзнавства, історії та антропології, університет Пенсільванії, США. Друга панель цього дня “«Свої чужі» в конфліктних дискурсах української кризи (2014 - 2018)” була присвячена новим змінам та проблемам, з якими стикається українське суспільство з часів Революції гідності та триваючої війни на Донбасі. Доповіді, присвячені відповідним питанням, були виголошені Дарією Цимбалюк (Україна), Всеволодом Герасімовим (Великобританія / Росія), Марією Бєкєтовою (Німеччина). Дискутантом на цій панелі виступив доктор Сімон Шлегель, антрополог з громадської організації "Східноукраїнський центр громадянських ініціатив" (Німеччина / Україна).

Юлія Буйських


 
© Всі права захищені
test