1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок черв. 28

Всеукраїнський громадський форум «За українську мову!»

PDF Друк E-mail

Всеукраїнський громадський форум «За українську мову!»

8 травня 2018 року у Києві в Інституті української мови Національної академії наук України відбувся Всеукраїнський громадський форум «За українську мову!».

Близько 300 представників громадських, культурних товариств, освітяни, науковці з усіх областей України зібралися для обговорення ситуації, яка склалася навколо законопроектів «Про українську мову» та мовного питання в освіті.

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко наголосив на необхідності підтримки у різних сферах статусу української як державної мови. «Мовне питання залишається невирішеним попри протести проти закону «Ківалова-Колєсніченка», мовний майдан, порушення цього питання під час Революції гідності та війни на сході. Використання в офіційній та освітній сферах мов національних меншин не повинно суперечити Конституції України та рішенню Конституційного суду України щодо мовного питання», – зауважив науковець.

Перед учасниками форуму виступили: директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк; директор Інституту української мови Національної Академії наук України Павло Гриценко; письменниця, член Координаційної ради з застосування української мови у всіх сферах життя Міністерства культури України Лариса Ніцой; доктор філологічних наук, професор Університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон; народний депутат України Андрій Іллєнко та керівник Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА Теодор Дячун.

Доповідачі наголошували на ролі мови як ключового фактора національної безпеки, міцності держави, єдності нації. Представники з областей України, громадські активісти висвітлили питання проблеми функціонування української мови в освіті, пресі, телеефірі. До рішення заходу долучили питання проведення крайових мовних форумів.


 
© Всі права захищені
test