1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок бер. 02

ХІ Міжнародний конкурс з українознавства

PDF Друк E-mail

ХІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

29–31 березня 2018 р. у м. Києві відбувся ІІ (очний) етап ХІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, який проводив Науково-дослідний інститут українознавства. Урочисте відкриття проходило в Національному еколого-натуралістичному центрі МОН України.

У Конкурсі взяли участь 264 учні з 24 областей України та м. Києва, а також зарубіжних країн: Іспанії, Польщі, Греції та Бельгії. На заключний етап було запрошено 108 учнів, чиї роботи набрали найбільшу кількість балів за рецензуванням конкурсних робіт. Найчисельніше у ІІ етапі були представлені учнівські колективи Чернівецької, Донецької, Полтавської, Львівської, Івано-Франківської, Чернігівської областей.

На урочистому відкритті Конкурсу з вітальним словом до учасників звернувся Богдан Галайко, директор Науково-дослідного інституту українознавства, який у своєму виступі акцентував увагу на багатолітній традиції заходу та необхідності всебічної підтримки українознавства у реформованій школі: «Важливо, що виросло нове покоління українців. Ми маємо пам’ятати сторінки історії як сторічної давності, так і сьогодення. Українці, незважаючи ні на що, здатні вистояти у боротьбі за незалежність своєї держави. Як і колись, молоді хлопці, які брали участь в конкурсах, писали наукові роботи, загинули, захищаючи українську землю. Представляючи своє наукове дослідження, пам’ятайте, що ви всі переможці, незважаючи на те, яке місце зайняли. Ви маєте можливість аргументувати свої думки, почути позиції молодих науковців з усієї України і побачити, які теми є актуальними».

З початком Конкурсу усіх присутніх привітав Сергій Паладійчук, начальник відділу організаційного регулювання науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України.

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак підкреслив, що ми живемо у незвичайний час трансформацій, не менш глибоких, ніж сто років тому: «Важливо переосмислити наше минуле і визначити наше майбутнє. Українська історія – це історія не лише страждань, а насамперед боротьби за своє майбутнє, незважаючи на несприятливі зовнішні сили. Ми повинні бачити героїзм наших людей, спротив та людяність, яка навіть в період Голодомору стала виявом нашого народу».

Привітали учасників Конкурсу також Юрій Сиротюк, заступник голови ВО «Свобода», голова депутатської фракції «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Київської міської ради, Юрій Зубко, депутат Київської міської ради, Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно, представник громадської спілки «Всеукраїнське об'єднання «Рух захисту української мови».

Василь Зозуля (позивний Черкес), боєць підрозділу Збройних сил України, учасник російсько-української війни, представив виставку «Пам'ять вояків підрозділу «Карпатська Січ».

Учні та вчителі із задоволенням поспілкувалися з лідерами гуртів «Широкий лан» – Святославом Бойком та «Хорея Козацька» – Тарасом Компаніченком, командиром підрозділу «Карпатська січ» Олегом Куциним.

У рамках Конкурсу для педагогів з усієї України проводився круглий стіл «Усна історія в українознавчих дослідженнях».

Першу панель «Усно-історичні проекти в школі: методика реалізації та практика впровадження» провела Олена Соболєва, старший науковий співробітник відділу культурологічних досліджень НДІУ, член Національної спілки краєзнавців України. Свою тему-проект «Майдан: усна історія»: збереження пам’яті про Революцію Гідності через усно-історичні практики» представила Тетяна Ковтунович, координатор проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті.

На другій панелі «Українознавчий чинник в інтегративному реформуванні освітнього процесу сучасної школи» розглядали питання українознавства в освітньому процесі сучасної школи. В обговоренні взяли участь: Тетяна Бойко, завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ, Світлана Бойко, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ, Марія Чабайовська, доцент кафедри української мови та методики навчання факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Ірина Головай, завідувач кафедри української філології Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На завершення конкурсанти переглянули колективні роботи виховних заходів освітніх установ з Іспанії, Польщі, Греції та Бельгії та відеороботу учениці 6 класу української школи ім. Ярослава Мудрого м. Брюсселя (Королівство Бельгія) Марії Кошель.


 
© Всі права захищені
test