1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок бер. 02

Працівник НДІ українознавства зробив основну доповідь на науковому семінарі «Кримськотатарська революція 1917–1919 років»

PDF Друк E-mail

Працівник НДІ українознавства зробив основну доповідь на науковому семінарі «Кримськотатарська революція 1917–1919 років»

28 лютого 2018 року в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за підтримки Науково-дослідного інституту українознавства МОН України та Українського центру ісламознавчих досліджень відбувся науковий семінар «Кримськотатарська революція 1917-1919 років».

У заході взяли участь науковці Інституту сходознавства, Інституту історії та Інституту літератури НАН України, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, науковий співробітник Слов'янсько-Євразійського дослідницького центру (Кавасакі, Японія), представники громадськості та преси.

Директор Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАНУ Олександр Богомолов відзначив актуальність вивчення історії кримськотатарського народу та теми семінару. Також він представив основного доповідача – кандидата історичних наук, наукового співробітника відділу історичних студій НДІ українознавства, координатора «Таврійської гуманітарної платформи» Андрія Іванця. Як зауважив О. Богомолов, доповідач свого часу працював у Представництві Президента України в АР Крим, Адміністрації Президента України, але продовжував займатися науковою діяльністю, оскільки це є його покликанням.

У доповіді А. Іванець розкрив зміст дискусійного концепту «Кримськотатарська революція». На думку науковця, цей термін відображає важливу частину реальності Криму у період війн і революцій у 1917–1920 рр. У виступі він представив своє визначення терміну "національна революція" та аргументи щодо застосування його стосовно процесів трансформації кримськотатарського соціуму після Лютневої революції 1917 р., висвітлив широку панораму подій на Кримському півострові у 1917–1919 рр.

Під час заходу також було презентовано головою Всеукраїнської асоціації "Альраід" Сейраном Аріфовим та представником Українського центру ісламознавчих досліджень Олегом Гузиком україномовний переклад книги Юнуса Кандима "Не заросте травою поле бою..." про першого демократично обраного муфтія Криму, Литви, Білорусі та Польщі, кримськотатарського національного лідера у 1917 р. Номана Челебіджіхана.

Виступ А. Іванця під час наукового семінару на тему «Кримськотатарська революція у 1917–1919 рр.» розміщено на сайті Інститут сходознавства ім. А. Кримського НАН України.


 
© Всі права захищені
test