1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер лип. 09

Підсумки Всеукраїнського конкурсу есе для молодих науковців на тему «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект: місія України та національні інтереси в глобалізованому світі»

PDF Друк E-mail

Підсумки Всеукраїнського конкурсу есе для молодих науковців на тему «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект: місія України та національні інтереси в глобалізованому світі»

Науково-дослідним інститутом українознавства та Недержавним аналітичним центром «Українські студії стратегічних досліджень» з 15 жовтня 2017 року до 20 січня 2018 року було проведено Всеукраїнський конкурс для молодих науковців на тему «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект: місія України та національні інтереси в глобалізованому світі».

На конкурс було подано 192 роботи учнів, студентів, магістрів, здобувачів, аспірантів, молодих вчителів та викладачів, методистів, курсантів, наукових співробітників. Есе надійшли практично з усіх областей України, в тому числі з Донецької та Луганської (найбільша кількість – із Київської та Дніпропетровської областей). Цьогорічний конкурс став міжнародним – у ньому взяли участь студенти з Канади та Болгарії.

Конкурс орієнтувався на різновікову категорію молоді, яка сформувалася в незалежній Україні. Серед них школярів було 32%, студентів-магістрів-аспірантів – 53%, решта – молоді вчителі, викладачі, соціальні педагоги.

Наукові узагальнення, подані на конкурс, є поглядом молоді, яка формувалася в незалежній Україні, на місце, що наша держава займає в міжнародному співтоваристві, на геополітичні пріоритети та відстоювання власних національних інтересів. Захід має сприймати Україну не лише як форпост щодо агресії Росії, але і як націю, яка здатна відстоювати свою ідентичність, захищати суверенітет, бути суб’єктом геополітики.

Переможцями Всеукраїнського конкурсу есе для молодих науковців, яких нагороджено під час V Бандерівських читань, є:

І місце – Прокопов Вадим Юрійович, аспірант кафедри історії України, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

ІІ місце – Твердовський Антон Юрійович, аспірант кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету.

ІІІ місце – Чупак Олександр Вікторович, студент 2-го куpсу Селкірк Коледж (Selkirk College), Каслґар, Канада.

Згідно з Положенням конкурсу журі додатково відзначило есе семи конкурсантів, серед яких найкращі вчительська та учнівська роботи:

Бурка Андрій, студент 3-го курсу Державного вищого навчального закладу «Червоноградський гірничо-економічний коледж»;

Кондратьєва Іванна, вчитель Нікопольської середньої загальноосвітньої школи I–III ст. № 20;

Кирій Ростислав, учень 8-го класу Рихтицької середньої загальноосвітньої школи I–III ст. Дрогобицького р-ну Львівської області;

Тодосійчук Юрій, студент 3-го курсу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;

Ткачук Станіслав, студент 4-го курсу Рівненського державного гуманітарного університету;

Машков Валентин, магістр журналістики Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля;

Сич Василь, студент 2-го курсу Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Найкращі роботи конкурсу буде опубліковано у матеріалах Бандерівських читань та тематичному номері обіжника «Українських студій стратегічних досліджень».

Увагу дослідників привернула концепція Балто-Чорноморського регіону. Вирізняються проблеми ближніх і дальніх сусідів, можливість побудови кількох союзів-осей (від Балто-Чорноморського і постросійського простору до транс’євразійських векторів на кшталт Лондон – Київ – Токіо). У більшості статей висловлюється думка про небезпеки глобалізації, яка може вихолостити наші культурні особливості, ризики для національної ідентичності, що лише закріпить статус нашої території як периферії, джерела дешевих природних ресурсів та людського капіталу.

Конкурс пройшов на високому фаховому рівні. Наукові есе виявили обґрунтовані міркування, націоналістичні ідеї та світогляд, в яких розкриваються тема і проблематика конкурсу, наукова та практична цінність.


 
© Всі права захищені
test