1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер квіт. 09

Звитяжність та доблесть героїв Крут вшанували на вечорі пам’яті

PDF Друк E-mail

Звитяжність та доблесть героїв Крут вшанували на вечорі пам’яті

Захід із вшанування сторіччя подвигу українських героїв у бою під Крутами проходив у Колонній залі Київської міської ради.

«За доброю традицією український народ щороку вшановує пам'ять героїчних подій під Крутами. Цього року – столітня річниця! Битва під Крутами – масштабний злам на порозі двох століть. Молоді військові та студенти продемонстрували взірець мужності, відданості та нескореності патріотичного запалу», – зазначив директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко, додавши: «Бій став символом звитяги та відданості Українській державі й національній ідеї!
Директор Науково-дослідного інституту українознавства
Богдан Галайко

Водночас бій належить до однієї з найбільш героїчних та трагічних сторінок української історії. Ми зобов’язані зберігати пам'ять про подвиг героїв Крут, щоб смерть відданих Україні хлопців не була даремною, та не підлаштовувати реальні історичні події під політичні вимоги часу. Подвиг героїв Крут навіки закарбувався в українській пам’яті та став свідченням жертовності і патріотизму для сучасної молоді».
Заступник голови Українського інституту національної пам’яті
Володимир Тиліщак

Від Українського інституту національної пам’яті виступив заступник голови Володимир Тиліщак: «Продовжуємо заходи на вшанування сторіччя бою під Крутами. Ми повинні пам’ятати, що українські герої, українські захисники своєю відвагою, мужністю перепинили шлях агресору, завдяки чому українська державність отримала шанс на міжнародне визнання під час підписання Брестського мирного договору. Подвиг героїв Крут дав шанс Україні і наш обов’язок цей шанс не втратити».
Режисер фільму «Українська революція»
Іван Канівець

Про значиму історичну пам'ять тих страшних подій наголосив і режисер фільму «Українська революція» Іван Канівець: «На жаль, з роками пам'ять про українських героїв зникає. Інколи це не залежить від нас, буває через намагання окупаційної влади стерти цю пам'ять».

Історичну та патріотичну сутність фільму «Українська революція» підтвердив історик Михайло Ковальчук, додавши, що це перша українська стрічка, яка показує події Української революції без будь-яких спотворень.
Лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко

Музичний супровід заходу забезпечив лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко.

Вечір пам’яті завершив показ історичного документального фільму Івана Канівця «Українська революція».

 

Організатори заходу: Науково-дослідний інститут українознавства, Український інститут національної пам’яті, Київська міська державна адміністрація, видавництво «Смолоскип».


 
© Всі права захищені
test