1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер серп. 13

Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»

PDF Друк E-mail

Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»

1-2 грудня 2017 р. в Києві у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!». Науково-дослідний інститут українознавства долучився до організації заходу, обговорення питань змісту та розвитку науково-теоретичних та методичних основ національно-патріотичного виховання.

Більше як 200 учасників Форуму з усіх регіонів України привітав заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Під час пленарного засідання відомі історики та громадсько-політичні діячі Павло Гай-Нижник, Володимир В’ятрович, Юрій Сиротюк у своїх доповідях наголосили на необхідності формування національної ідентичності молоді через збереження національної пам’яті, врахування помилок минулого та активної діяльності спрямованої на захист своєї держави.

Завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства доктор історичних наук Павло Гай-Нижник у доповіді «100 років Української революції та національно-визвольної боротьби Українського народу: уроки історії в контексті сучасності та національно-патріотичної освіти» висвітлив основні етапи боротьби за українську державність та провів паралелі столітніх військових подій з сучасними, проаналізував недоліки в організації та розбудові українських державних структур.

Окрема увага під час Форуму була приділена питанню впровадження і поширення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах України. Урочисту частину завершила презентація Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».

До участі у заході було запрошено представників педагогічних вишів та коледжів, інститутів післядипломної педагогічної освіти, з метою об’єднати їх зусилля та налагодити ефективну співпрацю з відповідними громадськими організаціями у напрямку підготовки виховників, впорядників для гурткової роботи протягом навчального року та під час літніх таборувань.

Під час другого дня форуму учасники працювали у фокус-групах, які проводились у секційному форматі. Модераторами третьої групи, яка працювала з представниками інститутів післядипломної освіти та громадських структур були співробітники відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Науково-дослідного інституту українознавства (Тетяна Бойко, Світлана Бойко, Олена Газізова, Лідія Дворніцька).

Цікавим в теоретичному та методологічному плані для учасників Форуму виявився тренінг «Усна історія як інструмент національно-патріотичного виховання», проведений старшим науковим співробітником відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства кандидатом історичних наук Оленою Соболевою. Враховуючи, що на сьогоднішній день все більше організацій вдаються до збору інформації про героїв Революції гідності та війни, необхідним є відповідальне ставлення до поставлених завдань, оскільки зібраний матеріал переходить у статус історичного джерела. Науковець запропонувала наукову методику проведення та опрацювання польових досліджень, поділилася досвідом роботи з людьми різних вікових категорій.

Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!» завершився форум обговоренням пропозицій, напрацьованих в секціях та виробленням спільної резолюції форуму, в якій озвучено рекомендації органам влади, звернення до громадськості та завдання самим учасникам до наступного форуму.


 
© Всі права захищені
test