1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота квіт. 04

Відкрите звернення до Президента України

PDF Друк E-mail

Відкрите звернення до Президента України

14 жовтня – особливий день у нашому календарі: одне з найбільших релігійних свят – Покрова Пресвятої Богородиці, свято Українського Козацтва, день створення УПА. Від 1984 р. цей день пов’язаний також і з пам’яттю одного з найвизначніших у другій пол. XX ст. наших правозахисників та оборонців національних прав українського народу – Валерія Марченка. Тоді саме на Покрову він назавжди повернувся із московських концтаборів в Україну. Повернувся у труні, в оточенні «малесенької щопти» побратимів – політв’язнів та цілої зграї «кадебістів», для яких український патріот навіть і мертвим залишався «особливо небезпечним».

На цьогорічну Покрову у с. Гатне на Київщині, де навіки упокоївся Валерій Марченко, з ініціативи громадсько-політичних організацій та патріотичних об’єднань цьому подвижникові української національної ідеї було відкрито пам’ятник. І водночас – саме у жовтні 2017 р. т. зв. «суддя» Григорій Зубець, який у березні 1984 р. абсолютно злочинно і безпідставно, фальсифікуючи у судовому засіданні факти і докази та брутально порушуючи юридичні норми навіть радянського законодавства, оголосив Валерія Марченка «небезпечним рецидивістом» та засудив його до 15 років неволі, фактично винісши у такий спосіб важко хворому патріотові смертний вирок… був удостоєний Указом Президента України ордену Ярослава Мудрого.

З огляду на це співробітники Науково-дослідного інституту українознавства вважають за необхідне оприлюднити відкрите звернення до Президента України.


 
© Всі права захищені
test