1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер лют. 22

14 жовтня працівник НДІ українознавства прочитає лекцію про партнерство українців і кримських татар сто років тому

PDF Друк E-mail

14 жовтня працівник НДІ українознавства прочитає лекцію про партнерство українців і кримських татар сто років тому

14 жовтня 2017 року в рамках проекту «LikБез. Історичний фронт» у Національному музеї історії України відбудеться лекція кандидата історичних наук, працівника НДІ українознавства МОН України, координатора Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванця «Партнерство українського і кримськотатарського національного рухів у 1917 – початку 1918 років: результати і нереалізовані можливості».

Що ми, сучасні громадяни України, знаємо про відносини українського і кримськотатарського народів у минулому? Більшість, на жаль, не так вже й багато. До того ж у частини представників старшого покоління ці уявлення спираються на негативні стереотипи щодо кримськотатарського народу, сформовані радянською пропагандою..

Між тим український і кримськотатарські етноси сформувалися на території, яка лежить у межах сучасних міжнародно визнаних кордонів України. Вони обидва є важливими складовими української політичної нації, відносини між їх представниками є суттєвими для визначення морально-політичного клімату в країні.

Один із ключових моментів у багатовіковій кримськотатарсько-українській взаємодії – це налагодження співпраці у бурхливих революційних трансформаціях 1917 року, коли на арену історії вийшли масові модерні національні рухи обох народів. Саме про цей складний, але й захоплюючий період ми й пропонуємо поміркувати 14 жовтня разом з вченим із Сімферополя А. Іванцем, який у 2013 році отримав премію І. Гаспринського за історичне дослідження українсько-кримськотатарського партнерства у революційний період.

Лекція відбудеться 14 жовтня 2017 року о 14:00 у приміщенні Національного музею історії України за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 2 (вхід за квитком в музей).


 
© Всі права захищені
test