1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота трав. 28

Презентація збірника IV Бандерівські читання

PDF Друк E-mail

Презентація збірника «IV Бандерівські читання «Як завершити Українську національну революцію»

З 16 по 28 травня 2017 року відбулися презентації збірника доповідей «IV Бандерівські читання «Як завершити Українську національну революцію» у Києві, Рівному, Івано-Франківську, Тернополі та Ужгороді. Презентації стали дискусійними майданчиками для обговорення невирішених питань революційних перетворень в сучасній Україні.

Вже перша зустріч киян у Будинку вчителя за участю Юрія Сиротюка, Руслана Кошулинського, Богдана Червака, Ірини Фаріон, Віктора Шишкіна, Сергія Здіорука, Володимира Сергійчука засвідчила актуальність проблематики української ідентичності, соціальної та національної справедливості, природного права народу на національну мову.

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко зауважив, що перед Україною на сьогоднішній день стоять серйозні виклики, які несуть небезпеку як державі та суспільству, так і українській ідентичності. Науковець звернув увагу на необхідність вивчення націоналістичної думки, в якій проаналізовано зміст, мету та засоби української революції в умовах війни.

Аналітики обговорили проблеми мовної, історичної, етнонаціональної деколонізації української свідомості, адже, в іншому разі, ні про яку революцію не може бути й мови. Національна революція – це не тільки зміна влади, а й зміна суспільних відносин на користь більшості українців. Якщо рядовий українець не відчує соціальної справедливості, змін, то відбувається розчарування в революції.

18 травня 2017 року в Рівненському державному гуманітарному університеті збірник матеріалів презентували для студентів, депутатів місцевих рад та науковців. Вони долучилися до обговорення нагальних проблем, що постають перед українською нацією нині. Зокрема, в центрі уваги були питання мовної ідентичності, проблеми олігархічної окупації влади, незавершених революційних перетворень.

19 травня в Івано-Франківську в рамках наукової конференції «Соціальна політика в теорії і практиці українського націоналізму: історія і сьогодення», присвяченої 75-річчю УПА, відбулася презентація матеріалів проекту «Бандерівські читання» в середовищі науковців та громадськості.

«Ми розуміємо, що скільки б не робили «Бандерівських читань», поки не закінчена національна революція, ми ні війни не виграємо, ні реформ не проведемо. Необхідно дати відповіді, чи буде Хунта, зрозуміти, що революція – це якісні позитивні зміни, виконати вимоги Майдану. В рамках читань на цю ж тему навіть провели конкурс студентських і аспірантських есе», – сказав директор центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк.

Голова облради, кандидат історичних наук Олександр Сич наголошує на важливості проведення таких заходів, як «Бандерівські читання». «Ми коли вперше їх організовували, то хотіли інтелектуалізувати український націоналізм. Тому, насправді, пропонуючи науковцям поділитися науковими напрацюваннями, ми хочемо вдосконалювати український націоналізм. Бо в кінцевому результаті це всім піде на користь, адже, крім нас, ніхто українську революцію не продовжить і не завершить. Я сповідую концепцію перманентної національної революції і впевнений, що вона триватиме до того часу, допоки українська держава у всіх сферах життя не набере такої кількості національних рис, що ці зміни стануть незворотними. Тож для того, щоб революція завершилась успішно, треба мати кадри, сили та інтелект», – підсумував Олександр Сич.

20 травня у Тернополі відбулося представлення книги серед молоді. Завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ Тетяна Бойко розповіла про результати Всеукраїнського конкурсу студентських і аспірантських есе, в яких молоді науковці змогли продемонструвати власне бачення революційних подій минулого та сучасності.

20 травня у Тернополі відбулось представлення книги серед молоді. Завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Тетяна Бойко розповіла про результати Всеукраїнського конкурсу студентських і аспірантських есе, в якому молоді науковці змогли представити власне бачення, аналогії та висвітлити сучасне бачення ровелюційних подій минулого та сучасності.

Редактор газети «Шлях перемоги» Віктор Рог зауважив, що збірник вміщує напрацювання талановитих дослідників, науковців та політиків. Необхідним є не лише проведення читань, але й поширення напрацювань серед широкого кола читачів.

26 травня в рамках Всеукраїнського фестивалю «Карпатська Україна» Богдан Галайко вкотре презентував в Ужгороді це видання. «Наше покоління мусить зберегти Україну для нащадків, продовжити шлях боротьби попередників, а для цього ми маємо більше дізнаватися правдиву історію та прагнути до змін», – зауважив директор НДІУ.


 
© Всі права захищені
test