1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Карпатська Україна - 2017»

PDF Друк E-mail

Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Карпатська Україна – 2017»

25-27 травня 2017 року на Закарпатті відбувся Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Карпатська Україна - 2017». Організаторами заходу були Міністерство молоді та спорту України та Управління молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації. Наукову підтримку заходу надав Науково-дослідний інститут українознавства МОН України.

В рамках фестивалю було представлено виставку національно-патріотичної літератури з тематики державницької історії Закарпаття, виставку світлин воїнів московсько-української війни та наданих ними експонатів, відбувався ярмарок традиційних ремесел та промислів, концерт українських кобзарів та лірників, та етнорок концерт за участі провідних українських гуртів та виконавців.

Історичний блок фестивалю складався із презентації інформаційно-просвітницької брошури «Карпатська Україна», гутірок із молоддю про Карпатську Україну як етап українського державотворення та еволюцію парамілітарної організації «Карпатська Січ» у національні Збройні Сили за участі директора Науково-дослідного інституту українознавства, кандидата історичних наук Богдана Галайка, начальника відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту Миколи Ляховича та дослідника кандидата історичних наук Олександра Пагірі.

Зокрема, Богдан Галайко зазначив: «Проголошення незалежності Карпатської України у березні 1939 р. стало історичною подією для всього українського народу. Для закарпатців період існування Карпатської України став часом творення національної ідентичності, завершився своєрідний перехід у свідомості — від підкарпатських русинів до закарпатських українців. Це була друга, після 21 січня 1919 р. (Акту Злуки УНР і ЗУНР) спроба заявити перед цілим світом про самодостатність українського народу, прагнення власної держави. А сам Акт проголошення незалежності відіграв велику роль у формуванні самосвідомості всієї української нації».

У суботу 27 травня 2017 року учасники фестивалю відвідали Верецький перевал, де створено військовий меморіал, на якому перепоховано січовиків – захисників Карпатської України, що були розстріляні угорськими та польськими військовими у 1939 році та вшанували українських героїв.


 
© Всі права захищені
test