1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця трав. 20

Про фестиваль «Карпатська Україна» в ефірі Національного радіо

PDF Друк E-mail

Про фестиваль «Карпатська Україна» в ефірі Національного радіо

23 травня 2017 року директор Науково-дослідного інституту українознавства був запрошений на Національне радіо разом з етномузикологом Валерієм Гладунцем у вечірню студію «Ліра». Тема ефіру: «Всеукраїнський фестиваль Карпатська Україна».

Під час свого виступу Богдан Галайко зазначив: «23 травня відзначають День Героїв, цей день пов'язаний з такими видатними іменами української визвольної боротьби як Симон Петлюра, Євген Коновалець та цілою низкою інших діячів, які або народились в травні або на жаль загинула в боротьбі за українську незалежність та державність в ці травневі дні. Саме тому в останні роки в кінці травня в двадцятих числах ми святкуємо День Героїв. 26-27 травня 2017 року в місті Ужгороді відбудеться фестиваль «Карпатська Україна», фестиваль приурочений ще одній сторінці нашої боротьби за нашу українську державність, у 1939 році Закарпаття проголосило українську державність, вона тоді називалась Карпатська Україна і мала свого президента, свій уряд, гімн, прапор та національний герб. 15 березня 1939 року була проголошена державність, на жаль українці були захоплені в полон були репресовані, катовані і розстріляні. На другий день фестивалю планується поїздка на Верецький перевал, це межа Львівської і Закарпатської області де споруджений цілий військовий меморіал.

Науково-дослідний інститут українознавства вже має досвід співпраці в заходах з національно-патріотичної тематики і всіляко долучається до них, щоб в черговий раз акцентувати увагу на нашій історії, доносити до широкого загалу непрості сторінки нашої історії, а найважливіше що у нас є ціла низка героїчних сторінок про які на жаль переважно українці досконало не знають. Науково-дослідний інститут українознавства буде допомагати організовувати наукову частину фестивалю ми плануємо презентувати наукові видання, проводити експертні дискусії, гутірки з молоддю, тощо».

Етномузиколог Валерій Гладунець зауважив що «Всеукраїнський фестиваль Карпатська Україна» проводиться вдруге, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Управління молоді та спорту Закарпатської обласної адміністрації та громадських організацій. Також до організації долучились відомі гурти та виконавці «Тінь Сонця», «Тарута», Тарас Компаніченко, «Полікарп» та «Варйон» а також кобзарі та лірники.


 
© Всі права захищені
test