1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

Дискусія «Київ у жанрі нон-фікшн» на VII Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал»

PDF Друк E-mail

Дискусія «Київ у жанрі нон-фікшн» на VII Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал»

18 травня 2017 року відділ культурологічних досліджень взяв участь у VII Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал». У межах дискусії «Київ у жанрі нон-фікшн» співробітниці відділу Марина Гримич, Оксана Овсіюк, Олена Брайченко, Тіна Полек та директорка Центру урбаністичних студій НАУКМА Владислава Осьмак розмірковували про стан сучасних києвознавчих досліджень, нові методологічні підходи до вивчення міського простору, а також проблеми дослідження уявного ландшафту.

Також під час заходу було презентовано два видання відділу – збірник «Антропологія простору. Т.1. Культурний ландшафт Києва та околиць» та монографію О.Овсіюк «Життя після окупації: побут киян 1943–1945 рр.».

Перший том наукового видання "Антропологія простору" присвячений культурному ландшафту Києва та київських околиць. В ньому зібрано статті про окремі сегменти столиці та її приміської зони в історичній динаміці. Одни з розділів містить статті про теоретичні та методологічні засади антропологічної урбаністики, досліджень щодо ролі антропогенного чинника в довкіллі, процесів урбанізації і руралізації, взаємодії сакрального та світського ландшафтів, ментальних карт тощо.

Праць, присвячених Києву, є багато, відмінністю цього проекту від інших є те, що, по-перше, столиця представлена не просто як мегаполіс, а з його околицями, які є буферною зоною між містом і селом, і де присутній певний культурний «компроміс» між ними. По-друге, дослідники звернули увагу не лише на «неживі» об’єкти столичного простору – вулиці, архітектурні та інженерні споруди, а й на “людський чинник”, зокрема у сенсі міграційних потоків, які рухалися як із села в місто, так і у зворотньому напрямку – з міста в село. По-третє, в книзі присутній солідний теоретичний розділ. По-четверте, у розділі «Додатки» пропонуються методичні рекомендації дослідження культурного ландшафту, що надає збірнику практичного значення.

Наприкінці дискусії учасниці погодились, що попри ілюзію присутності значної кількості літератури про Київ, доступних, а головне – цікавих та фахових видань про українську столицю відчутно бракує. Через це доцільно розвивати саме цей сегмент книжкового ринку та напрямок урбаністичних досліджень.


 
© Всі права захищені
test