1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

Лекція «Незнані світи знаного Шевченка» до Дня науки

PDF Друк E-mail

Лекція «Незнані світи знаного Шевченка» до Дня науки

17 травня 2017 року в рамках відзначення Дня науки в Бучанській Українській гімназії було проведено лекцію для учнів 9-х класів «Незнані світи знаного Шевченка».

Олександр Хоменко, кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу української філології Науково-дослідного інституту українознавства, докладніше зупинився на ролі та значенні Тараса Шевченка і як загальнонаціонального символу, і як завжди актуальної постаті українського буття, творчість якого відкрита для духовного світу нашого сучасника. Науковець наголосив, що автор Кобзаря, який давно вже став автором хрестоматійним, і, як здавалося б, давно вже пізнаним і зрозумілим, продовжує лишатися інтелектуальною таємницею, пізнання якої тотожне пізнанню кожним власної невідчуженої сутності.

Визначальним у процесі цієї лекції-дискусії, процесі обговорення та відповідей на запитання було усвідомлення того, що виміри творчості автора «Гайдамаків» і «Катерини» – це, з одного боку, виміри нашої історії, з іншого – це також відповіді на найактуальніші виклики нашого тривожного сьогодення. Саме тому Тарас Шевченко, продовжуючи лишатись символічною постаттю, разом з тим постає нашим сучасником, тим поетом і мислителем, харизматичне слово якого утверджує українство у певності його перемоги.

Особливе зацікавлення дев’ятикласників викликали продемонстровані під час зустрічі раритетні видання «Кобзаря».


 
© Всі права захищені
test