1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

Всеукраїнський науково-теоретичний семінар «Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства»

PDF Друк E-mail

Всеукраїнський науково-теоретичний семінар «Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства»

6-7 квітня 2017 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувся ІІІ Всеукраїнський науково-теоретичний семінар на тему «Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства». Організатором заходу був факультет історії, етнології і права за участю науковців Інституту історії України НАН України, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, «Центру історії Вінниці». Науково-теоретичний семінар з циклу «Повсякденність: візії та смисли» з історії радянського минулого був започаткований з ініціативи відомого в Україні фахівця з історії повсякденності, професора Ольги Коляструк.

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко взяв участь в тематичному блоці Реалізація заходів з декомунізації: здобутки і прорахунки, проблеми і перспективи з доповіддю «Виклики декомунізації в інерційному просторі української пострадянської повсякденності».

В рамках заходу працівники відділу культурологічний досліджень НДІУ також взяли участь у студентській практичній панелі: Тіна Полек з доповіддю на тему «Картографуючи радянське: історичний простір міста на ментальних мапах» та Олена Соболєва з доповіддю на тему «Організація пострадянської академічної науки (на прикладі діяльності українських зоологів)».

У семінарі взяли участь молоді дослідники, аспіранти, магістранти, здобувачі, студенти, учителі, краєзнавці, знані вітчизняні фахівці з історії повсякденності та історії пам’яті з академічних наукових установ та вищих навчальних закладів Вінниці, Києва, Львова, Харкова, Чернігова, Одеси, Ніжина, Кам’янця-Подільського, Житомира, Умані. Упродовж двох днів учасники обговорювали проблеми радянської та пострадянської людини в сучасній гуманітаристиці, радянські поведінкові стереотипи, прояв радянських цінностей у сучасних сценаріях життя, «радянський слід» у меморіальній культурі, проаналізували проведення в Україні декомунізації, її здобутки, прорахунки, перспективи публічної історії тощо.


 
© Всі права захищені
test