1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота груд. 03

У будинку Вчителя відбулася презентація книги "Як облаштувати Росію"

PDF Друк E-mail

У будинку Вчителя відбулася презентація книги "Як облаштувати Росію".

6 жовтня 2016 р. в Будинку вчителя відбулася презентація матеріалів експертної дискусії "Як облаштувати Росію" про політико-правовий простір на схід від України.

Учасники заходу обговорили питання захисту прав українців у Російській Федерації, намагалися визначити обриси нової східної політики України, спрогнозувати сценарії розвитку подій на території сучасної Російської Федерації та можливі стратегії реагування України. Під час презентації переглянули передачу про неслов’янські народи, які населяють російський простір, їх походження і розвиток.

Захід відбувся за співпраці Науково-дослідного інституту українознавства та Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень».

Директор НДІУ Богдан Галайко звернув увагу на утиски та асиміляційний тиск щодо українців у Російській Федерації. Зокрема, зауважив про гоніння "Об'єднання українців в Росії" і його закриття в 2010 році. У 2006–2007 рр. чинилися тиск і перевірки працівників Бібліотеки української літератури в Москві, у 2010 р. – нові обшуки, вилучення літератури та зрештою закриття. У 2013 р. влада Росії опиралася створенню та реєстрації Загальноросійської громадської національно-культурної організації «Український конгрес Росії» (УКР).

Із сучасних подій резонансним є рішення Московського обласного суду про знесення Свято-Троїцького храму Богородської єпархії Української православної церкви Київського патріархату в місті Ногінську. Єдиної української православної церкви в Росії.

«Тому надзвичайно важливо провадити роботу з тими українцями, які ще не асимільовані, надавати їм всебічну підтримку. І, власне, добре згуртована українська спільнота в Росії може стати ще одним чинником розпаду імперії у найближчому майбутньому», – підсумував науковець.

До дискусії долучились директор НАЦ "УССД" Юрій Сиротюк, тележурналіст Ростислав Мартинюк, народний депутат України Андрій Іллєнко, голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, політологи та історики Олексій Курінний, Максим Розумний, Дмитро Левусь, Павло Подобєд, Олег Корнієнко.


 
© Всі права захищені
test