1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

Форум українських справ: «Від декомунізації до деокупації»

PDF Друк E-mail

Форум українських справ: «Від декомунізації до деокупації»

20 травня 2016 р. у Києво-Могилянській академії відбувся Форум українських справ: «Від декомунізації до деокупації». Форум було розподілено на три тематичні панелі: декомунізаційний, деокупаційний, деколонізаційний.

У Форумі взяли участь: голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк, професор, міністр освіти (2014—2016 рр.) Сергій Квіт, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, народний депутат України Андрій Левус, журналіст Ростислав Мартинюк, директор «УССД» Юрій Сиротюк, директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Дмитро Левус, директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко та інші.

У ході Форуму, відбулося три дискусійні панелі: «Рік декомунізації: що далі?», присвячений особливостям перейменування назв населених пунктів Україні, згідно закону про декомунізацію; «Деокупація: політика, економіка, культура», на якій презентовано пакет законодавчих ініціатив, які стосуються обмеження дій країни-окупанта в політичному, економічному, інформаційному й культурному просторі; «Деколонізація: аспекти і напрямки» в якій було акцентовано увагу на питаннях символів, дат, цінностей, мови та історичних міфів, нав’язаних нам російськими колонізаторами.

Під час свого виступу Богдан Галайко, зокрема, зазначив:

«Сьогодні ми обговорювали багато питань, пов’язаних із декомунізацією, ментальністю, свідомістю — це все є гуманітарною сферою. Говорилося про те, що Росія 25 останніх років дуже системно і в різних напрямках працювала, щоб руйнувати українську державу і українське суспільство. Однак ми можемо констатувати, що за останніх 25 років українська держава не створила своєї стратегії гуманітарної політики. Мало що зроблено для захисту національних інтересів у гуманітарній сфері і за 3 роки війни. На жаль, тут ми дуже серйозно програємо, нам треба спільно працювати, щоб ця гуманітарна сфера була єдиною для всього суспільства і всі з нею погоджувалися.

Також ми маємо дуже багато проблем в освітній сфері. Тотальної русифікації зазнає наша освіта. Саме працівники освіти, вчителі, керівники районних відділів сприяли сепаратизму на сході і півдні і, на жаль, ті самі вчителі сьогодні там далі працюють. Як може вчитель історії України викладати історію України російською мовою, як тоді учні це сприймають?…».

 

Прес-служба Науково-дослідного інституту українознавства
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; тел.: 044 236-01-28; http://ndiu.org.ua

 
© Всі права захищені
test