1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

PDF Друк E-mail

Науковці НДІУ взяли участь у конференції, що організували білоруські колеги в Гомелі

21–22 квітня 2016 року у білоруському місті Гомель відбулася міжнародна наукова конференція «Білорусь і сусіди: шляхи формування державності, міжнаціональні та міждержавні відносини» (білоруською: «Беларусь і суседзі: шляхі фарміравання дзяржаўнасцi, мiжнацыянальныя i мiждзяржаўныя адносiны»). Її періодично організовує Гомельський державний університет імені Франциска Скорини, зокрема кафедра всесвітньої історії історичного факультету.

Серед зарубіжних учасників переважали освітяни й науковці з України (Чернігів, Київ, Миколаїв, Житомир). Були також дослідники з Литви та Російської Федерації. У роботі конференції взяли участь науковці НДІУ, що є реальним виконанням угоди про співпрацю між НДІ українознавства та Гомельським державним університетом імені Франциска Скорини. Вітальний лист директора НДІУ Б. Галайка організаторам та учасникам конференції був зачитаний на пленарному засіданні у перекладі на Білоруську мову.

На пленарному та трьох секційних засіданнях заслухано чимало доповідей про різноманітні події, особистості, явища середньовічної, нової та сучасної історії Білорусі й сусідніх країн. Влітку 2016 року організатори планують опублікувати збірник наукових праць, де будуть статті доповідачів.

Працівники НДІУ зацікавлені у продовженні співпраці з білоруськими колегами у напрямку об’єднання дослідницьких зусиль у сферах білорусознавства та українознавства.

Олег Чирков
науковий співробітник відділу української етнології НДІУ
Підведення підсумків роботи конференції (22 квітня 2016 р.) Навчальний корпус №2 Гомельського державного університету імені Франциска Скорини, де відбувалася конференція (вул. Кірова, б. 119)
Підведення підсумків роботи конференції (22 квітня 2016 р.) Підтримка білоруської мови засобами реклами на центральній вулиці Гомеля (вул. Совєцька)

 
© Всі права захищені
test