1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок трав. 23

Круглий стіл «Як писати військову історію України» в рамках VI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»

PDF Друк E-mail

Круглий стіл «Як писати військову історію України» в рамках VI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»

Однією з основних для любителів військової історії України подій «Книжкового Арсеналу» 21 квітня 2016 р. став круглий стіл «Як писати військову історію України». Захід відбувся в залі «Къырым». Організаторами виступили: НДІ українознавства, Український інститут національної пам’яті, КНУ імені Тараса Шевченка, видавництво «Астролябія».

Завданням круглого столу стало напрацювання методичних вказівок до написання української військової традиції. Під час обговорення було конкретизовано ряд питань майбутніх досліджень:

• Що ми збираємось описувати? Термін «українська військова історія» є недостатнім, треба писати «військову історію України», щоб розуміти принципи організації армії у попередні періоди, наголошуючи на значенні військової традиції в нашій українській історії.

• Важливою є якість написання історії. Часто виникає питання формату написання військової історії: популярний виклад, академічний рівень, адаптація для студентства та шкіл. Під час дискусії дійшли спільної думки про нагальність вагомих наукових досліджень, які потім переходять в науково-популярні, патріотичні видання, адже слід викорінювати відверті міфи та помилки попередньої історіографії.

• Необхідно приділити увагу як вивченню військової історії, так і історії воєнного мистецтва.

• Як впливає армія на суспільство? Українські вояки повинні розуміти, за що вони воюють – за майбутнє чи минуле?

В обговоренні взяли участь фахівці з військової історії України: Богдан Галайко, Олег Фешовець, Михайло Слободянюк, Олександр Дєдик, Михайло Галущак від Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Володимир В’ятрович, Володимир Тиліщак, Максим Майоров від Українського інституту національної пам'яті, Ростислав Пилявець та Валерій Грицюк від Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Артем Папакін від Київського національного університету імені Траса Шевченка та інші.

Яка історія потрібна українським військовим? – думки експертів

Експерти про військову історію: українські бійці мають розуміти, за що воюють(ВІДЕО)


 
© Всі права захищені
test