1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок вер. 28

Презентація нового збірника наукових праць «ВІСНИК РЯТІВНОЇ АРХЕОЛОГІЇ (ACTA ARCHAEOLOGIAE CONSERVATIVAE)»

PDF Друк E-mail

Презентація нового збірника наукових праць «ВІСНИК РЯТІВНОЇ АРХЕОЛОГІЇ (ACTA ARCHAEOLOGIAE CONSERVATIVAE)»

19 квітня 2016 р. в Науково-дослідному інституті українознавства відбулася презентація збірника наукових праць «ВІСНИК РЯТІВНОЇ АРХЕОЛОГІЇ (ACTA ARCHAEOLOGIAE CONSERVATIVAE)».

Захід відбувся за участю О. Осаульчука, Т.Миляна (Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України), Р.Терпиловського (кафедра археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка), О.Дяченка, Д.Чорновола та інших наукових співробітників Інституту археології НАН України. Науково-дослідний інститут українознавства представляли Б.Галайко, В.Баран, Д.Толочко, Т.Бойко та інші науковці.

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Б.Галайко привітав усіх з виходом у світ нового наукового періодичного видання та зазначив, що установа, очільником якої він є, зацікавлена у розширенні наукових зв’язків та проведенні спільних міждисциплінарних студій про Україну. На його переконання, інформацію про загрозу археологічній спадщині та результати наукових досліджень треба доносити до якомога ширшого кола української громадськості.

Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України займається пам’яткоохоронною, науково-дослідною, просвітницькою роботою на об’єктах археологічної спадщини, яким загрожує руйнування. Науково-дослідним центром видано низку монографій та збірників наукових праць з археології.

Директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України О.Осаульчук пояснив, що проведення презентації збірника наукових праць «Вісник рятівної археології» в Науково-дослідному інституті українознавства обумовлено необхідністю науковцям, зокрема археологам, мати більш розгалужене коло наукових контактів. Адже без співпраці з фахівцями суміжних галузей неможливо здійснити міждисциплінарні дослідження.

Перший випуск збірника наукових праць «Вісник рятівної археології» присвячений пам’яті доктора історичних наук Д.Козака, який був одним з ініціаторів створення розгалуженої мережі археологічних осередків та Спілки археологів України. На заході була присутня донька Д.Козака О.Козак, яка є фахівцем з антропологічних досліджень людських решток, знайдених під час археологічних розкопок.

Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ростислав Терпиловський зазначив, що в історії розвитку рятівної археології є закономірність, що показує залежність цього різновиду археологічних досліджень від розвитку будівництва промислових, енергетичних і транспортних споруд. Зокрема, навів приклад польських археологів, які за останнє десятиліття, в результаті масштабного будівництва автострад, зібрали новий археологічний матеріал, що перевернув їхнє уявлення про історію Польщі епохи бронзи, в той час як в Україні за кількісними показниками виявлених артефактів «чорні археологи» не поступаються українським археологам, які систематично працюють в археологічних експедиціях.

Завідувач відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ Т.Бойко зауважила, що серед школярів, які надсилають наукові роботи на міжнародний конкурс з українознавства, є такі, що цікавляться вивченням археологічної спадщини. Тому вона переконана в тому, що безпосереднє спілкування з професійними археологами може мотивувати учнів вивчати історію України. На запитання Т. Бойко щодо проведення освітніх заходів та залучення населення, яке мешкає поблизу місць проведення археологічних досліджень, Р.Терпиловський відповів, що такі заходи проводяться не завжди, але інформацію про виявлені археологічні пам’ятки обов’язково повідомлять місцеві органи влади та ЗМІ.

Відповідальний секретар редакційної колегії презентованого наукового видання, кандидат історичних наук Т.Милян розповів про змістовне наповнення першого випуску збірника, зробив акцент на вимогах до публікацій та запросив до співпраці. Матеріали до збірника наукових праць можна надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з поміткою у темі «ААС». Подальший розвиток нового видання залежить від активності та професійності фахівців.

Український археолог доктор історичних наук Л.Вакуленко привітала колег з появою нового археологічного періодичного видання. Вона зазначила, що лише час покаже, яке місце займе цей збірник, але вже зараз можна говорити про позитивний вплив, оскільки на його сторінках фахівці діляться своїм досвідом і думками, технологіями і гіпотезами, практичними навиками польових досліджень і законодавчою практикою.

Завідувач відділу археології Національного університету «Києво-Могилянська академія» доктор історичних наук В.Клочко побажав новому науковому виданню розвитку. Адже в таких складних умовах, коли наука не має належної державної підтримки, відсутні кошти на публікацію наукових праць, поява нового періодичного видання є унікальною. Редактори збірника наукових праць заслуговують на повагу та підтримку колег, адже перед ними нелегке завдання – регулярно наповнювати видання якісними публікаціями.


 
© Всі права захищені
test