1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

Третій екскурсійний день для учасників ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

PDF Друк E-mail

Третій екскурсійний день для учасників ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

26 березня 2016 р. для учасників фінального етапу ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та їх наукових керівників співробітники Науково-дослідного інституту українознавства Олег Чирков, Світлана Бойко та Олена Газізова організували ряд захоплюючих і цікавих екскурсій.

Науковий співробітник відділу української етнології Олег Чирков, який має спеціалізацію методиста туристсько-екскурсійної справи, розробив та провів екскурсію «Центр Києва у давній і сучасній історії України».

Екскурсійний маршрут складався з трьох ділянок, двох пішохідних та однієї – на метрополітені. Розпочалась екскурсія біля стін Інституту українознавства о 9-й год, завершилася на Старокиївській горі о 12 год 15 хв. Підземна ділянка макршруту екскурсії тривала від станції метро «Лук`янівська» до станції метро «Золоті Ворота». Учасники екскурсії пройшлися по центральній частині давнього Києва та сучасного, побачили пам`ятки старовини та сучасні будівлі, розташовані на Софійській і Михайлівській площах, майдані Незалежності, Ярославовому Валу, Андріївському узвозі, Володимирській вулиці, Хрещатику, Банковій тощо. Центральна частина сучасного Києва перевершує за площею території весь давній Київ. І в давнину, і сьогодні у центрі Києва вирує політичне життя, вирішується доля всієї країни.

У цей день школярі мали можливість також відвідати Національний музей історії України, який є одним із провідних історичних музеїв нашої держави.

Від наукових співробітників музею Ірини Пулі та Ганни Рафальської конкурсанти дізналися, що Національний музей історії України є пам’яткою архітектури, збудованої у 1937–1939 рр. за проектом архітектора Йосипа Каракіса як будівля для художньої школи. Нині у музеї зберігаються різноманітні історичні експонати: твори живопису і скульптури, стародруки, нумізматичні колекції, археологічні, етнографічні експонати та експонати, які стали свідками сучасної гібридної війни на Сході України. Піднімаючись на третій поверх музею, де мала проходити тематична екскурсія, учні та вчителі могли побачити всередині гвинтових сходів підвішені на мотузках безліч уламків від снарядів та іншої зброї, яка використовувалась у зоні АТО. Від екскурсоводів музею школярі та вчителі дізналися про цікаві факти з історії України, починаючи з 1917 року і до сучасних днів.

Після тематичної екскурсії юні науковці мали можливість також прослухати захоплюючу лекцію про діяльність полярників від головного геоморфолога Інституту геологічних наук НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України Віталія Петровича Вернигорова, який уже декілька разів брав участь у сезонних антарктичних експедиціях та був на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». На жаль, за браком часу конкурсанти не змогли дослухати її до кінця. Проте у них з’явилося непереборне бажання отримати якомога більше інформації про діяльність українських вчених на просторах Антарктики.

Підводячи підсумки проведення третього дня Конкурсу, можна з упевненістю сказати, що юні конкурсанти, подолавши дуже насичений екскурсійний маршрут, отримали багато цікавої наукової інформації, нових вражень, які додадуть їм наснаги для майбутньої пошуково-дослідницької діяльності та участі в Конкурсі з українознавства у наступному році.

Олег Чирков
науковий співробітник відділу української етнології НДІУ
Світлана Бойко
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства НДІУ
Біля будівлі НДІ українознавства формується група екскурсантів Учасники конкурсу оглядають стадіон «Старт»
Екскурсанти біля надбрамної церкви, збудованої над музеєфікованими Золотими Воротами, головними у стародавньому Києві Біля дзвіниці Софійського собору
На майдані Незалежності – у серці сучасної столиці У підземному вестибюлі станції метро «Золоті ворота»
Біля Національного музею історії України Експонати музею, привезені із зони АТО

 
© Всі права захищені
test