«Шевченко як тренд Революції Гідності»
«Шевченко як тренд Революції Гідності»: лекція в Київському університеті туризму, економіки і права
У форматі щорічних Шевченкових заходів, які традиційно на початку березня зорганізовує Науково-дослідний інститут українознавства, у Київському університеті туризму, економіки і права (із цим навчально-науковим закладом в НДІУ укладено договір про співпрацю) науковий співробітник відділу української філології О.Хоменко 11.03. 2016 р. прочитав лекцію «Шевченко як тренд революції гідності». У своєму виступі він наголосив на націєоборонних та націєтворчих домінантах поетичного слова Великого Кобзаря, які з особливою силою вияскравилися під час подій на Майдані на зламі 2013-2014 років.
У такий спосіб зреалізовує себе глибинна й справдешня логіка розгортання нашої історії, адже саме постать і поетичний Космос автора «Гайдамаків» та «Великого льоху виформували той спільний знаменник «українськості», без якого народ між «Сяном і Доном» лишалився б у стані до-історичного існування, а не певного власної місії і власного високого покликання національного буття.
Особливу увагу О.Хоменко приділив проблематиці Шевченкової революційності – не в її здискредитованому більшовизмом фальсифікаційному симулякрі, а в автентичному, водночас і україноцентричному, і екзистенційному сенсі цього базового для нашої бутності поняття. Велика українська революція 1917-1921-го років, визвольний чин УПА, шістдесятництво й дисидентський рух, відновлення Незалежності у 1991-му, Майдан, якому судилося пробудити Україну від десятиліть летаргії – усе це знаки високої і непроминальної присутності «Кобзаря» в нашій історії.
На прикінцевий загал, кожному в цих подіях стало навіч: Шевченко-революційний, і Шевченко-творчий, конструктивно-стверджувальний – саме ці тотальності постають наріжними каменями, на які вже впродовж двох сторіч спирається «дім буття» України.
По завершенні лекції студенти прочитали власні поезії, присвячені Тарасові Шевченку, та виконали пісні на його слова.
Відділ української філології