1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок бер. 02

Весняна шевченкіана

PDF Друк E-mail

Весняна шевченкіана

9 березня 2016 року в Будинку-музеї Т.Г.Шевченка відбулася пізнавальна зустріч шевченкознавців, присвячена 202-й річниці з дня народження Кобзаря. В будиночку ХІХ століття, де скрізь відчувається присутність Кобзаря, що майже рік тут мешкав, науковці презентували свої плани та здобутки.

Доктор історичних наук, професор Марина Віллівна Гримич презентувала два проекти: видання першого тому праць Вілля Гримича, який займався дослідженням перекладів творів Т.Шевченка, та книгу «Мій Шевченко», що виявляла сприйняття сучасними письменниками (М.Гримич, Л.Дереш, Є.Кононенко, А.Курков, Ю.Макаров) постаті та чину Т.Шевченка. Науковець акцентувала на величезний пласт інтелектуальної історії, пов’язаної з Кобзарем: «День Т.Шевченка є ключовим в календарі. Українське суспільство було довгий час аграрним, і коли люди приходять жити в місто, де немає народного календаря, їм потрібен новий календар. Власне, дата святкування Шевченка була введена в наш культурний простір і стала ключовою для українців незалежно від політичних вподобань, регіонів, діаспорного стану. Пережило це свято і радянські часи. І зараз цей день збурює інтелектуальну спільноту в плані дослідницькому».

Поділилися своїми планами представники відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка. Вони розповіли про завершення шеститомної шевченківської енциклопедії та 12-томне повне академічне видання творів Т. Шевченка. Важливим на сьогодні є наукове вивчення творчості Шевченка, підготовка наукових коментарів, відображення складних тем – релігійних поглядів Т. Шевченка, екзистенційного виміру творчості, образотворчої спадщини.

Питання популяризації імені та творчості Т.Шевченка засобами філателістичної україністики підняв колекціонер, академік Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Пиріг Любомир Антонович. У його книзі «Тарас Шевченко у світі філателії» представлено зібрання марок, конвертів, маркованих конвертів, пам’яткових штемпелів. Всі артефакти пов’язані з темами: Тарас Шевченко в колі українських друзів та знайомих, Шевченко і Київ, діяльність у Київській археографічній комісії, позаукраїнські зустрічі та знайомства, джерела пізнання і світогляду поета (літератори, письменники, поети, художники, композитори), історія України у творчості Т.Шевченка, художня творчість, у світі музики, у світі театрального мистецтва, мовами народів світу, слава у мармурі та бронзі, установи, які носять ім’я Т.Шевченка та є на марках світу.

Подальшу жваву наукову дискусію супроводжував виступ бандуристок, які виконували пісні на слова Кобзаря.


 
© Всі права захищені
test