1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок бер. 20

В Науково-дослідному інституті українознавства вперше презентували військові книги

PDF Друк E-mail

В Науково-дослідному інституті українознавства вперше презентували військові книги

17 грудня 2015 року у Науково-дослідному інституті українознавства керівник Центру українських військових традицій та патріотичного виховання к.філос.н. Олег Фешовець та науковий співробітник Михайло Слободянюк вперше презентували довідник «З’єднання і військові частини сучасних Збройних Сил України в роки Другої світової війни: Матеріали до формування української військової традиції» та український переклад книг швейцарського майора Ганса фон Даха «Техніка бою»: «Основи» і «Бій за особливих обставин».

Питання дослідження військової історії у час війни є, як ніколи актуальним. Про це під час презентації зазначив директор Науково-дослідного інституту українознавства к.і.н. Богдан Галайко. «Історія повинна давати відповіді на актуальні питання сьогодення. В час війни, що може бути актуальнішим за військові традиції та патріотичне виховання. Маємо захистити нашу державу на всіх фронтах, у тому числі науковому», – підкреслив Богдан Галайко.

Під час заходу в обговоренні видань взяли участь науковці інституту, представники Міністерства оборони, Генерального штабу, Інституту спецзв’язку, військові – учасники російсько-української війни.

Особлива увага була зосереджена на довіднику про історію сучасних з'єднань і військових частин ЗСУ, підготовленому співробітниками НДІУ Михайлом Слободянюком та Олегом Фешовцем на основі історичних формулярів військових частин, матеріалів військових архівів України та інших країн. Довідник пропонує читачеві короткі нариси історії тих об’єднань, з’єднань і військових частин сучасних Збройних Сил України, які брали безпосередню участь у боях Другої світової війни. Уперше в історіографії України подано достатньо повний перелік і коротку історію основних бойових частин Збройних Сил України, які не лише задіювалися у боях, але й відзначилися у них. Видання є свідченням великого внеску з’єднань і військових частин сучасних українських збройних сил у справу перемоги у Другій світовій війні та пропонує чіткі принципи та шляхи дерадянізації традицій ЗСУ.

Учасникам презентації було запропоновано також переклад двотомного підручника швейцарського військового майора Ганса фон Даха «Техніка бою»: «Основи» і «Бій за особливих обставин». У книзі детально і доступно описано техніки сучасного бою і командування військовими підрозділами, розвідки і диверсійної роботи, особливості застосування зброї, будування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень, правила організації маршу та розквартирування, постачання війська, санітарної служби, військового вишколу тощо. Науковий редактор українського видання «Техніка бою» Олег Фешовець розповів, що проблеми української армії початку сьогоднішньої російсько-української війни багато у чому співпадають із проблемами радянської армії часів Другої світової. «Як і в той час, перші зустрічі із противником обернулись для нас поразками, –продовжив Олег Фешовець. – Вся проблема у військових статутах, які у нас не змінились з тих часів. Вони дають професію, але не дають військові знання».

Запропоновані видання призначаються для офіцерів, сержантів, рядових Збройних Сил України, співробітників військових відомств, які прагнуть реформувати та декомунізувати сучасні збройні сили.

Михайло Галущак
молодший науковий співробітник
Центру українських військових традицій та патріотичного виховання НДІУ


 
© Всі права захищені
test