1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер черв. 08

Українознавчий світ інтелектуальних ігор

PDF Друк E-mail

Українознавчий світ інтелектуальних ігор

21–23 вересня 2015 року за результатами проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» в смт. Козин Обухівського району Київської області на базі культурно-оздоровчого центру «Пролісок» відбулась науково-практична конференція «Організація та проведення загальнодержавних тестувань різних ставок: ігри «Соняшник» і «Геліантус» та зовнішнє незалежне оцінювання».

Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Творче об’єднання «Соняшник» та Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI).

Під час роботи науково-практичної конференції виступи доповідачів групувалися навколо найактуальніших проблем розвитку інтелектуального потенціалу учнівської молоді на засадах зацікавленості до вивчення української мови, літератури, українознавства, біології, хімії, географії та фізики; підвищення кваліфікації вчителів гуманітарних та природничих дисциплін; активізації позакласної та позашкільної роботи. Особливу увагу було приділено двом проектам Творчого об’єднання «Соняшник»: Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» та Міжнародній природознавчій грі «Геліантус», які розглядалися як позаурочна форма підготовки учнів до ЗНО.

Згідно з програмою конференції у роботі пленарного засідання взяли участь: директор з науково-методичної роботи Творчого об`єднання «Соняшник», заслужений вчитель України, к. біол. н. Руслан Шаламов, директор проекту Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI) Ярема Бачинський, співробітники Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло і Олена Котусенко, заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Галина Солодка, к. хім. н., доцент, декан природничо-географічного факультету Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя Галина Сенченко.

Потім робота конференції була розподілена за двома напрямами: одночасно працювали українознавча секція, яка розглядала особливості проведення українознавчої гри «Соняшник» та природознавча секція, на якій обговорювались питання організації та проведення природознавчої гри «Геліантус».

У роботі українознавчої секції «Соняшник» з метою обміну досвідом з впровадження українознавчих знань в освітній простір України від Науково-дослідного інституту українознавства взяла участь к. філос.н., с.н.с. відділу освітніх технологій та популяризації українознавства Світлана Бойко.

Після секційних засідань учасники конференції мали змогу взяти участь у work-shop, який був проведений міжнародним консультантом з питань розробки тестових завдань, консультантом USETI, професором Марком Зельманом (США), на тему: «Типи тестових завдань та їхні характеристики (складність, дискримінація, валідність, кореляція). Рекомендації для айтем-райтерів».

У цілому науково-практична конференція сприяла обміну досвідом між науковцями, педагогами гуманітарних та природничих дисциплін, методистами української мови та літератури, методистами українознавства, методистами Всеукраїнського Центру оцінювання якості освіти та показала актуальність і важливе значення проведення українознавчих інтелектуальних ігор для школярів у розрізі модернізації навчального процесу в Україні.

Бойко Світлана, к.філос.н., с. н. с.
відділу освітніх технологій та популяризації українознавства
Науково-дослідного інституту українознавства


 
© Всі права захищені
test