1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця трав. 29

«Вереснева студія»

PDF Друк E-mail

«Вереснева студія» для вчителів українознавства та експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі»

21 вересня 2015 р. у м. Києві на базі Національного музею українського народного декоративного мистецтва відбулась «Вереснева студія» для вчителів українознавства та експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі».

Захід відбувся за ініціативи Управління освіти Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації. До участі у «Вересневій студії» організаторами були запрошені вчителі-практики, науковці та мистецтвознавці.

Згідно з програмою роботи студії виступи доповідачів групувалися навколо найактуальніших проблем впровадження українознавчого матеріалу в усіх освітніх галузях, висвітлення результатів та перспектив викладання курсу за вибором «Українознавство» та експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі» у сучасній школі, використання передового педагогічного досвіду у сфері викладання вищезазначених курсів.

З вітальним словом до учасників «Вересневої студії» звернулась методист районного науково-методичного центру Коміренко Лілія Іванівна, яка ознайомила присутніх із організацією науково-методичної роботи з українознавства та експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі» у 2015/2016 навчальному році з педагогічними працівниками Голосіївського району м. Києва. У своїй промові методист звернула увагу на те, що в Голосіївському районі в цьому році курс за вибором «Українознавство» викладатиметься тепер не лише у спеціалізованій школі № 273, а майже в усіх школах району. Лілія Іванівна висловила сподівання, що викладання курсу «Українознавство» допоможе пізнавати Україну та український світ не частинами, а цілісно, що сприятиме якнайкращому розумінню учнями зв’язку надбань минулих поколінь з сьогоденням, виховати підростаюче покоління в дусі патріотизму, любові та поваги до держави, історії, традицій та культури українського народу.

Науково-дослідний інститут українознавства на цьому заході представляла Бойко Світлана Миколаївна, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства, кандидат філософських наук, яка у своїй доповіді розкрила значення українознавства та особистості педагога у формуванні світогляду сучасної молоді. Науковець наголосила, що сучасне українське суспільство вимагає формування педагога нового типу й нової ідентичної спрямованості, для якого українська справа була, є й залишається справою честі і совісті. Важливим чинником формування світогляду сучасної молоді є наповнення українознавчим змістом усіх навчальних дисциплін, а особливо – викладання курсу «Українознавство», що допоможе учням ідентифікувати себе з українством і реалізувати свої здібності на благо України.

Безкоровайна Галина Іванівна, заступник Генерального директора Національного музею українського народного декоративного мистецтва, у своїй доповіді розкрила значення українського мистецтва в буденному житті українців та розповіла про можливості й перспективи співпраці працівників музею з навчальними закладами м. Києва.

Лавренчук Тетяна Семенівна, методист-консультант, вчитель історії спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури № 273 м. Києва, на основі власного досвіду роботи висвітлила результати впровадження курсу за вибором «Українознавство» в навчальному закладі, розкрила роль вчителя українознавства в самоідентифікації і духовному розвитку учнів.

Чуба Олена Володимирівна, заступник директора з виховної роботи середньої школи ім. О. Довженка № 87 у своїй доповіді акцентувала увагу на формуванні духовно-моральних цінностей учнів шляхом впровадження курсу «Християнська етика в українській культурі» в школі.

Під час роботи студії для всіх учасників заходу була організована цікава екскурсія залами Національного музею українського народного декоративного мистецтва, які містять понад 78000 творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України ХV–ХХІ ст.

Таким чином, учасники «Вересневої студії» для вчителів українознавства та експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі» обмінялися досвідом роботи з впровадження українознавчих знань в навчально-виховний процес сучасної школи, поділилися інформацією про особливості викладання курсу «Українознавство» та курсу «Християнська етика в українській культурі» й переконалися в необхідності продовжувати співпрацю з науковими установами, музеями з метою удосконалення професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до сучасних викликів освіти.

Бойко Світлана, к.філос.н., ст. н. сп.
відділу освітніх технологій та популяризації українознавства
Науково-дослідного інституту українознавства


 
© Всі права захищені
test