1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок груд. 05

PDF Друк E-mail

Відбулася науково-практична конференція «Закордонне українство й Україна: взаємодія на шляху утвердження Незалежності»

21 серпня 2015 року в Українському Домі в м. Києві, за ініціативи Української Всесвітньої Координаційної Ради відбулась міжнародна конференція УВКР «Закордонне українство й Україна: взаємодія на шляху утвердження Незалежності».

На конференції були представлені 25 країн світу від Бразилії до Південної Африки, українські науковці, політики, громадські активісти.

У конференції взяв участь Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, який презентував Концепцію національно-патріотичного виховання, розроблені до неї методичні вказівки, наголосив на необхідності використання українознавчих акцентів при викладанні усіх предметів. Окрему увагу міністр приділив проблемам освітніх закладів на окупованих територіях, адже з Донбасу було евакуйовано 16 університетів та 10 інститутів, 50 тисяч дітей шкільного віку, які переселились у різні куточки України, понад 20 тисяч випускників шкіл з Донбасу, які поступили у вищі навчальні заклади. «Особливою є категорія дітей з Криму, – наголосив міністр, – які хочуть навчатися в Україні і яким потрібно сприяти, адже у них високий дух патріотизму».

Під час конференції відбулось нагородження переможців першого конкурсу на звання «Кращий вчитель української мови за кордоном».

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт нагородив переможців у номінації «Учитель початкової школи»: Перше місце – Лауреат: Мельник Леся Ігорівна, вчитель початкових класів української суботньої школи «Дивосвіт» при культурно-освітньому центрі «Дивосвіт», м. Алькоркон, Іспанія; друге місце, дипломант: Глещенко Наталія Владиславівна, вчитель початкових класів, української мови та літератури Державної установи «Комплекс «Дитячий садок-школа-гімназія № 47» м. Астана, Казахстан; третє місце, дипломант: Антоніу Наталія Василівна, вчитель початкових класів української надільної школи при товаристві «Українсько–Грецька думка», Греція.

З вітальними словами та науковими доповідями виступили: заступник Міністра культури України Андрій Вітренко, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Закордонне Українство» Іван Крулько.

Науково-дослідний інститут українознавства на конференції представив директор, кандидат історичних наук Богдан Галайко, який зазначив: «В чужих краях українці часто змушені самоорганізовуватися для взаємодопомоги. Водночас українці за кордоном стають репрезентантами думки і позиції українського суспільства перед іншими урядами. Активність української діаспори та українських громад відчувається у відстоюванні української справи, донесенні правдивої інформації про події в Україні до світової спільноти. Слід констатувати, що на сьогодні, на жаль, відсутні комплексна програма українського уряду щодо співпраці та взаємодії з українцями за кордоном, концепція та програма поширення об’єктивної інформації про події в Україні та їх системне й систематичне розповсюдження у світовому просторі, немає системної роботи з іноземними ЗМІ».

Заступник директора Науково-дослідного інституту українознавства, доктор історичних наук Арсен Зінченко у виступі «Випробування діаспорою» зазначив, «Чи уряд відповідає на запити української спільноти, чи далі будуватиме безлику України. Йдеться про гостру потребу в політиці, яка б поважала статус української нації в Україні, реальну державну вагу української мови, українського книговидання, української інформаційної політики. Потрібно докладати науково-дослідницькі, просвітницькі, матеріальні зусилля для допомоги закордонному українству».

У обговоренні проблем діаспори також взяли участь: голова фонду сприяння демократизації на Україні та допомозі дітям-чорнобильцям Тарас Гунчак; член правління організації «Українці в Нідерландах» Віра Луценко; голова «Об’єднання українців в Росії» Тарас Дудко; голова організації «Просвіта» Павло Мовчан; голова організації «Український дім» у Німеччині Ірина Ястреб; голова організації «Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців» Юрій Чопик; директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців, засновник волонтерського проекту «Захист патріотів» Уляна Супрун; представники «Конгресу українців в Латвії»; представниця «Конгресу українців в Південно-Африканській республіці» Дзвінка Качур; директор української суботньої школи при об’єднанні з товариством української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка» Павлюк Ганна.

Після закінчення конференції учасники поклали квіти на місці перших розстрілів активістів Євромайдану на вулиці Грушевського в Києві.


 
© Всі права захищені
test