1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа серп. 17

Презентація книги «Бандерівські читання. Матеріали перших та других бандерівських читань»

PDF Друк E-mail

Презентація книги «Бандерівські читання. Матеріали перших та других бандерівських читань»

В Івано-Франківську 26 червня 2015 року в рамках шостої Всеукраїнської наукової конференції «Держава в теорії і практиці українського націоналізму» відбулася презентація збірника «Бандерівські читання. Матеріали перших та других бандерівських читань». У збірник входять доповіді науковців, публіцистів та політиків, які були озвучені під час І Бандерівських читань, що відбулися у Революційній Київраді 1 лютого 2014 року та ІІ Бандерівських читань, проведених в Науково-дослідному інституті українознавства 2 лютого 2015 року.

Авторами текстів є Олександр Сич, Віктор Рог, Ярослав Сватко, Ростислав Мартинюк, Олег Баган, Ірина Фаріон, Петро Іванишин, Микола Посівнич, Юрій Сиротюк, Леонтій Шипілов та багато інших.

Ідея проводити Бандерівські читання виникла під час Революції Гідності. Її метою була потреба показати важливість ідей націоналізму в сучасний період. Перші читання, присвячені 85-й річниці створення Організації Українських Націоналістів та 105-й річниці з дня народження Степана Бандери мали на меті донести до українців основні ідеї націоналізму, показати погляд Степана Бандеру на революцію. Другі Бандерівські читання стали відповіддю на сучасні воєнні події на сході України та були окреслені тематикою: «Якою має бути Українська Самостійна Соборна Держава в XXI столітті та «питання Москви»».

Організаторами заходу виступили Науково-дослідний інститут українознавства та Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень».

Презентуючи видання, директор НДІУ Богдан Галайко наголосив на необхідності розвитку української академічної науки, виділив сучасні наукові напрацювання в руслі націоналістичних ідей. «Згадуючи настанови Романа Шухевича в умовах воєнного часу про важливість проведення виховної роботи на території східних областей України, виникають паралелі з сучасністю. Як і тоді важливою є популяризація ідей української державності, щоб за сприятливих умов підготувати покоління та очолити осередки української державності на цих територіях. Тому бандерівські ідеї потрібно впроваджувати в сучасне українське суспільство», – зауважив Богдан Галайко.

Ініціатор заходів – директор Незалежного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк наголосив, що під час Революції Гідності всі активно почали використовувати бандерівські гасла «Слава Україні! Героям Слава!» й водночас вважали, що бути націоналістом не престижно. «Ми прагнули донести бандерівське розуміння Української національної революції, що є докорінними змінами, а не перманентним опором. Націоналісти можуть не тільки воювати і вмирати, а й створити якісний, інтелектуальний продукт. Ми презентуватимемо книгу на фронті, щоб пояснювати, яку державу ми маємо будувати», – наголосив Юрій Сиротюк.

Кандидат історичних наук, екс-віце-прем’єр-міністр, докторант Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Олександр Сич також відзначив актуальність теми українського націоналізму. Своїм завданням він вважає донести українцям і світу різницю між націоналізмом, расизмом та шовінізмом. На презентації виступив й очільник міської «Свободи» Руслан Марцінків.

Дивіться:


Broadcast live streaming video on Ustream

Всі кошти, отримані від продажу збірників, передадуть на фронт.

Бойко Тетяна,
завідувач відділу освітніх технологій
та популяризації українознавства
Науково-дослідного інституту українознавства


 
© Всі права захищені
test