1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок серп. 16

VI Всеукраїнська МНК «Держава у теорії і практиці українського націоналізму»

PDF Друк E-mail

VI Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Держава у теорії і практиці українського націоналізму»

26-29 червня 2015 року в м. Івано-Франківську з нагоди 74-ої річниці проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 р. відбулася VІ Всеукраїнська наукова конференція «Держава у теорії і практиці українського націоналізму».

Організаторами наукової конференції спільно виступили Науково-дослідний інститут українознавства МОН України, Асоціація політичних наук України, Інститут гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, Інститут політичної освіти ВО «Свобода» та Міжнародна благодійна установа Центр національного відродження імені Степана Бандери.

Ініціатором проведення конференції виступив заступник голови ВО «Свобода», екс-віце-прем’єр-міністр України, кандидат історичних наук Олександр Сич, який висвітлив актуальність та проблематику попередніх етапів конференції. Метою конференції є залучення широкого кола науковців щодо обговорення ідеологічних націоналістичних підстав розбудови української держави.


Broadcast live streaming video on Ustream

На конференцію зголоcилося 62 учасники: представник Японії, 9 докторів наук, 24 кандидати наук, 4 аспіранти, докторанти, 4 студенти, 2 народні депутати VII скликання, 1 адмірал Військово-морських сил України, 1 генерал Збройних сил України.

З вітальним словом до учасників конференції виступили директор НДІУ, кандидат історичних наук Богдан Галайко та Директор НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень», народний депутат VII скликання Юрій Сиротюк.

«Сьогодні перед українською науковою спільнотою стоять важливі виклики, питання – якою буде Україна у ХХІ столітті. Свого часу професор Володимир Кубійович перед Другою світовою війною говорив, що науковці мають займатися не питаннями, які їм близькі до душі, а тими проблемами, які потрібні для української нації. Завдяки його науковій праці ми маємо ґрунтовні видання і карти заселення українців, монументальне видання «Енциклопедію українознавства». Це та праця, яка дозволяє утверджувати нашу українську націю», – зазначив Богдан Галайко.

Пленарне засідання було присвячене обговоренню як історичним, так і сучасним проблемам розбудови української держави. Павло Гай-Нижник, доктор історичних наук, завідувач відділу історичних студій НДІУ акцентував увагу на обставини та значення відновлення Української держави Актом 30 червня 1941 року.

Олександр Сич, кандидат історичних наук, екс-віце-прем’єр-міністр України у доповіді «Базові характеристики сучасної держави крізь призму ідеології українського націоналізму» вказав на необхідність побудови національної форми та змісту української держави, що вбирає характеристики і соціальної, і демократичної, і правової.

Інституційній модернізації, політичній децентралізації, соціальній політиці військово-морським силам як геополітичному чиннику формування української державності присвятили виступи доктор філософських наук Ярослав Пасько, доктор політичних наук Валентин Малиновський, адмірал Ігор Тенюх, кандидат соціологічних наук Віктор Савка.

Під час конференції було проведено засідання 5 секцій: «Українська держава у творчій спадщині передвісників та ідеологів українського націоналізму» (обговорювали ідеологічні концепції Миколи Міхновського, Дмитра Донцова, Юрія Липи, дисидентів), «Український націоналізм та боротьба за українську державу і її сучасне становлення» (висвітлювали досвід підпільної боротьби, український антибільшовицький націоналістичний рух в контексті минулого та сучасних потреб), «Безпекова політика української держави» (говорили про виклики російсько-української війни, повітряні та військово-морські сили, нерегулярні збройні формування, безпековий ресурс в умовах інформаційної війни та потреби національно-патріотичного виховання), «Політичні, правові та соціально-економічні основи ефективної української держави» (обговорили проблеми конструювання політичного порядку сучасної України, реформи по децентралізації влади, економічний націоналізм та декомунізацію України), «Культурно-духовні основи української держави» (дискутували по проблемах реформування освіти та національної мовної політики в сучасній Україні).


Broadcast live streaming video on Ustream

26 червня рамках конференції презентували книгу «Бандерівські читання. Матеріали перших та других бандерівських читань».

Під час закриття конференції учасників та гостей заходу привітав Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, який наголосив, що «Сучасні реалії все більше вимагають від націоналістів бути першими не лише на барикадах чи на фронті, а й у боротьбі ідей та наукових сенсів. Націоналістичний рух перебуває на такому етапі, коли один крок уперед у царині теорії дорівнює двом крокам у царині політичної практики. Наскільки націоналізм зміцнів на вулиці, серед активістів, – настільки мало досі зроблено в ідеологічній та культурній царинах. Ми маємо бути не лише першими на барикадах чи на фронті, але першими і в боротьбі ідей».

Матеріали наукової конференції були опубліковані у збірнику «Держава у теорії і практиці українського націоналізму. Матеріали VI Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю. Івано-Франківськ, 26-27 червня 2015 р.»


 
© Всі права захищені
test