1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа серп. 17

PDF Друк E-mail

Практичний семінар «Досвід сучасного викладання українознавства: регіональна специфіка творчих практик»

28 квітня 2015 р. у м. Львові на базі експериментального навчального закладу, Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови, відбувся практичний семінар «Досвід сучасного викладання українознавства: регіональна специфіка творчих практик».

Участь у роботі практичного семінару взяли учителі-практики з різних областей України, спеціалісти навчально-методичних центрів освіти, науковці Науково-дослідного інституту українознавства.

У вітальному слові до всіх присутніх директор Гімназії Л. Василишин наголосила на важливості українознавства в системі освіти України: «Українознавство – це основа навчання і виховання, що забезпечить формування державотворців, майбутньої еліти України».

На пленарному засіданні від Науково-дослідного інституту українознавства з науковими доповідями виступили: кандидат філософських наук, старший науковий співробітник відділу освітніх технологій та популяризації українознавства С. Бойко («Українознавство як інтегративна складова освітнього курикулуму: проблеми науки про український світ у шкільному освітньому циклі») та кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу української етнології О. Газізова («Актуальність шкільного курсу «Українознавство» в контексті розвитку сучасної освіти»).

Змістовними також були доповіді Г.Кузьмак («Монада України. Впровадження українознавства під час викладання фізики. З досвіду роботи кафедри природничих наук»), Г.Харатон («Множинний інтелект. Впровадження українознавства під час викладання математики. З досвіду роботи кафедри точних наук»), В.Семчія («Використання сучасних інноваційних технологій під час викладання уроків географії»), Т.Мінченко («Концептуальні засади реалізації викладання українознавства в освітній системі Чернівецької області»).

Після пленарного засідання учасники практичного семінару, педагоги Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови, гімназисти та їх батьки Урочистою Академією у Соборі Святого Юра вшанували пам’ять Лицаря української духовності Митрополита Андрея Шептицького. Шанобливо та з великою любов’ю до Митрополита Андрея Шептицького діти співали пісні, декламували поезію. Величне дійство, яке відбулось у стінах Архикатедри, справило незабутнє враження на всіх, хто перебував у Соборі Святого Юра.

Потім учасники семінару біля пам’ятників С. Бандері та Т.Шевченку вшанувати пам’ять цих відомих українців, які своїм життям і діяльністю допомогли українському народові зрозуміти свою сутність, самобутність і місце у цивілізованому світі.

Далі освітяни і науковці продовжили свою роботу за круглим столом, який розпочав голова Всеукраїнського педагогічного товариства ім. Г.Ващенка О.Манько. Під час роботи круглого столу учасники семінару розглянули питання удосконалення системи викладання українознавства, обмінялись досвідом та ідеями практичної діяльності з актуальних проблем у здійсненні освітнього процесу та визначили нові форми методичного навчання і виховання.

Після завершення офіційної програми учасники заходу мали можливість переглянути виставу у Національному академічному театрі ім. М. Заньковецької.

Отже, проведення практичного семінару – це ще один крок до збагачення досвіду викладання українознавчих знань в освітньому процесі навчальних закладів України, а також можливість налагодження подальшої співпраці між освітянами та науковцями задля нових здобутків в царині українознавства.


 
© Всі права захищені
test